Seznámení s obchvatem v Zámeckém klubu

Část obchvatu povede nad železniční tratí

Zveme na seznámení s obchvatem města Hranic, které proběhne v pondělí 25. září od 18 hodin v Zámeckém klubu v Hranicích. Představíme Vám projekt největší stavební investice za posledních 30 let v Hranicích - Severovýchodní obchvat města.

více... | Publikováno 18.09.2017

Chystáme svoz biologického odpadu z úklidu zahrádek

Město Hranice, odbor správy majetku, Vám oznamuje, že budou přistavovány velkoobjemové kontejnery pro uložení odpadů ze zahrádek, dle harmonogramu zveřejněného na webových stránkách města. Upozorňujeme občany, že kontejnery jsou učeny pouze na biologicky rozložitelné odpady.

více... | Publikováno 21.09.2017

"Kotlíkové" dotace - budou informační semináře

Připravují se informační semináře k dotačnímu programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II. V Hranicích se tento "krajský" seminář bude konat v pondělí 25. září v době od 13 do 16 hodin v Zámeckém klubu. Další semináře, pořádané již přímo městem - přesněji Hranickou rozvojovou agenturou, budou v úterý 3. 10. 2017 od 16 do 18 hodin a v pondělí 9. října od 16:30 do 18 hodin, vždy v Zámeckém klubu.

více... | Publikováno 27.02.2017

Spotřebitelská poradna se stěhuje na zámek

Spotřebitelská poradna SOS bude od října 2017 přemístěna na zámek, Pernštejnské náměstí 1, I.poschodí-přípravna obřadní místnosti (dveře č.231)

více... | Publikováno 20.09.2017

Dostavba kanalizace - ulice Pod Křivým je průjezdná

Zahájení stavby

Ulice Pod Křivým, kde probíhala výstavba splaškové a dešťové kanalizace, je nyní s opatrností průjezdná. Práce se momentálně přesunuly na spojnici ulic Pod Křivým a Havlíčkova. Zhruba v polovině října se ale pracovníci do ulice Pod Křivým vrátí, aby byly zhotoveny přípojky k jednotlivým nemovitostem.

více... | Publikováno 06.04.2017

V místních částech proběhne sběr nebezpečného odpadu

Pravidelný sběr nebezpečného odpadu z domácností proběhne v sobotu 23. září 2017 v hranických místních částech Slavíč, Drahotuše, Rybáře, Uhřínov, Středolesí, Velká, Lhotka a Valšovice.

více... | Publikováno 13.09.2017

Město si připomnělo památku T. G. Masaryka

Pietní akt -- Masaryk

Pietní akt k uctění památky T. G. Masaryka u příležitosti 80. výročí jeho úmrtí se uskutečnil ve čtvrtek 14. září v 10 hodin ve foyeru Staré radnice. (foto)

více... | Publikováno 14.09.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... 6... další strana }

Hranický deník

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Podzim v Zámeckém klubu: Vladimír Mišík i místní kapely

Vladimír Mišík, hranické kapely nebo kinokavárna. Takový bude program v Zámeckém klubu následující sezonu. Kromě kultury má ale přijít i na zajímavé přednášky nebo semináře.

Limetal má nový klip a chystá turné. Začne v Hranicích

VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Farm food festival provoní přerovské výstaviště. Co vás čeká?

Na tradiční Gulášfest, který každoročně přilákal na přerovské výstaviště až pět tisíc lidí, navazuje v letošním roce akce s názvem Farm food festival Přerov 2017.