Cesta: Aktuality / Archiv aktualit / 2012 - Mezinárodní výstava v Hranicích byla zahájena


obsah:

2012 - Mezinárodní výstava v Hranicích byla zahájena

 Vernisáž mezinárodní výstavy  „Fotografie   a objekty přátelství bez hranic“ proběhla v pondělí 6. srpna  v 17 hodin v Hranicích v Galerii severní křídlo zámku. Výstavy se  účastní  fotografové a sochaři  z partnerských měst Hranice (ČR), Temecula (USA) Konstancin-Jeziorna (Polsko) a Leidschendam – Voorburg (Nizozemí).

Výstavu zahájila  starostka města Ing. Radka Ondriášová a  předseda pracovní skupiny pro spolupráci Leidschendam  - Voorburgu a Hranic Frans van Veen. Zahájení se zúčastnila řada hostů z partnerských měst Hranic, jak  Leidschendam  - Voorburgu, tak i Konstancin  - Jeziorne.  Hudební doprovod obstaralo Petite trio. Hlavním tématem  vystavených fotografií je voda.

„Téma fotografií „VODA“ nás rozhodně spojuje. Už jen to, že jsme z vody všichni vzešli a do našeho narození nám skýtala bezpečí, voda tvoří převážnou část našeho těla, všichni víme, že do pěti dnů bez vody člověk umírá.

Voda zároveň tvoří nedílnou součást prostředí kolem nás, vždyť co v krajině obdivujeme vždy nejvíc – vlnící se potůčky a řeky, poklidné vody rybníků a jezer a naopak mořský příboj.

U nás se říká, že oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. Podle mne to však platí tak trochu i o vodním živlu. Občas nám totiž dokáže nadělat pořádné starosti, to když se rozhodne ukázat nám svou sílu a i to známe my i v našich partnerských městech. Jenom u nás je to sladká voda řeky Bečvy a v Holandsku zase slané vody moře.“ uvedla k tomu při zahájení výstavy starostka města R. Ondriášová.

Vzhledem k velkému počtu vystavovaných děl se umělci kromě Galerie severní křídlo zámku prezentují také v  ve Výstavní síni  Synagoga  v Janáčkově ulici. Výstava potrvá do  2. září a v Galerii severní křídlo zámku je přístupná v provozní době Městského úřadu v Hranicích a v sobotu od 9 do 13 hodin. Do  Synagogy mohou zájemci přijít od  úterý do soboty vždy  od  9 do 12.30 a od  13 do 16 hodin. V neděli  je dopoledne otevřeno také od 9 do 12.30 a od 13 do 17 hodin.Vzhledem k velkému počtu vystavovaných děl   se umělci budou kromě Galerie severní křídlo zámku prezentovat také v  ve Výstavní síni  Synagoga  v Janáčkově ulici. Výstava potrvá do  2. září a v Galerii severní křídlo zámku je přístupná v provozní době Městského úřadu v Hranicích a v sobotu od 9 do 13 hodin. Do  Synagogy mohou zájemci přijít od  úterý do soboty vždy  od  9 do 12.30 a od  13 do 16 hodin. V neděli  je dopoledne otevřeno také od 9 do 12.30 a od 13 do 17 hodin.Jazykové verze

  • Čeština
  • English