Budova ZUŠ dostane hezčí i teplejší kabát

Nový kabát dostane budova Základní umělecké školy v Hranicích. Městu se podařilo získat dotaci na její zateplení. Nepříliš pohledná budova školy, která patří městu, tak dostane novou plastickou fasádu, jež by měla výrazně vylepšit vzhled objektu. Zadí strana školy bude mít jednodušší podobu. Dojde také k odstranění vstupního přístavku v rohu budovy, k výměně oken a dveří. Snížení spotřeby energie budovy podpoří i zateplení stropů. „Opravy začaly 15. června a skončit by měly 15. září.

ZUŠ dostává nový kabát

Většina prací tak proběhne o hlavních prázdninách. V době, kdy bude probíhat výuka, přizpůsobí pracovníci stavební firmy harmonogram prací našemu provozu,“ sdělil ředitel Základní umělecké školy v  Hranicích Mojmír Chuda. Jak dodal, několikaleté úsilí o opravu budovy dospívá do fáze, kdy se něco děje. „Předloni se opravily římsy, letos dostane budova nový kabát, který bude respektovat charakter původního, historického stavu domu a  přitom bude kultivovaný a  bude souznít s  náplní umělecké školy. Realizace bude probíhat podle návrhu architekta Lukáše Blažka, který citlivým způsobem navrhl opravu v kontextu s původním charakterem budovy,“ dodal Mojmír Chuda. Opravy budou stát 11 milionů korun. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Přílohy ke stažení

Hranický deník

Anenská hodová pouť v Drahotuších nabídne bohatý program

Tradiční Anenská pouť na drahotušském náměstí se uskuteční v sobotu 22. července a neděli 23. července. Oba dva dny nabídnou bohatý program a osloví mnoho návštěvníků.

Máslo za padesát? Lidé mažou sádlo

Máslem za padesát nebo sádlem za dvanáct? Dilema, čím si namazat chleba v těchto dnech, nabírá na velikosti. V řadě případů vyhrává vyškvařený tuk z prasat. Nebo také rostlinné náhražky. Právě kvůli ceně.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Lázeňští hosté mají mlsnější jazýčky, říká zkušený číšník

„Je to náročné v tom, že člověk musí být pro práci číšníka srdcař. Pokud toužíte pracovat ve špičkových službách, v hotelnictví a gastronomii, musíte jí obětovat část svého soukromého života, víkendy a svátky,“ říká Deníku sympatický sedmatřicetiletý Tomáš Janoušek z Luhačovic.

Olomoucký kraj čeká víkend plný bouřek

Tropické teploty a slunečnou oblohu vystřídá déšť a bouřky, které se přes Olomoucký kraj přeženou hlavně v noci za čtvrtka na pátek. „Přes noc očekáváme oblačno až zataženo, postupně na většině území přeháňky nebo déšť.