Budova ZUŠ dostane hezčí i teplejší kabát

Nový kabát dostane budova Základní umělecké školy v Hranicích. Městu se podařilo získat dotaci na její zateplení. Nepříliš pohledná budova školy, která patří městu, tak dostane novou plastickou fasádu, jež by měla výrazně vylepšit vzhled objektu. Zadí strana školy bude mít jednodušší podobu. Dojde také k odstranění vstupního přístavku v rohu budovy, k výměně oken a dveří. Snížení spotřeby energie budovy podpoří i zateplení stropů. „Opravy začaly 15. června a skončit by měly 15. září.

ZUŠ dostává nový kabát

Většina prací tak proběhne o hlavních prázdninách. V době, kdy bude probíhat výuka, přizpůsobí pracovníci stavební firmy harmonogram prací našemu provozu,“ sdělil ředitel Základní umělecké školy v  Hranicích Mojmír Chuda. Jak dodal, několikaleté úsilí o opravu budovy dospívá do fáze, kdy se něco děje. „Předloni se opravily římsy, letos dostane budova nový kabát, který bude respektovat charakter původního, historického stavu domu a  přitom bude kultivovaný a  bude souznít s  náplní umělecké školy. Realizace bude probíhat podle návrhu architekta Lukáše Blažka, který citlivým způsobem navrhl opravu v kontextu s původním charakterem budovy,“ dodal Mojmír Chuda. Opravy budou stát 11 milionů korun. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Přílohy ke stažení

Hranický deník

Nepropásněte ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Struhlovsko v Hranicích

Ojedinělý seriál Deníku Naši prvňáci pokračuje.

Nejrizikovější místa na silnicích? Přerovsko v popředí kraje

Rovné úseky a frekventované křižovatky. Právě ty jsou nejnebezpečnější a řidiči by na nich měli co nejvíc zbystřit. A především v Olomouckém kraji.

Soutěžte o nejlepší frgál a klobásu na Karlovského gastrofestivalu

Umíte upéct valašský frgál? Nebo vyrobit klobásu, která obstojí i u těch nejnáročnějších gurmánů? Při tradičním Karlovském gastrofestivalu, který se bude konat 7. a 8. října ve Velkých Karlovicích, můžete v těchto kuchařských dovednostech poměřit síly s dalšími kuchařkami a kuchaři.

Jak a kdy se bude stavět Severovýchodní obchvat? Radnice zve na debatu

Největší stavební investici za posledních třicet let letos připravuje město Hranice.

Jak skladovat dříví na topení

Pokud chcete tuto zimu topit dřívím, které si teprve objednáváte či svážíte z lesa, pak řekněte amen svému komínu i peněžence. Dřevo se musí pořádně vysušit. Jak ho skladovat, aby dobře proschlo?