Bylo vyhlášeno 2. kolo grantového řízení

V oblasti zahraniční spolupráce partnerských města a regionů  a v oblasti  investic a oprav v tělovýchově, kultuře a sociálních věcech bylo vyhlášeno 2. kolo pro příjem žádostí. Termín při příjem žádostí je do 31. srpna 2017. Podrobnější informace, jak žádat o granty, naleznete v rubrice "životní situace - jak požádat o... - dotace(granty a příspěvky).

Hranický deník

Anenská hodová pouť v Drahotuších nabídne bohatý program

Tradiční Anenská pouť na drahotušském náměstí se uskuteční v sobotu 22. července a neděli 23. července. Oba dva dny nabídnou bohatý program a osloví mnoho návštěvníků.

Máslo za padesát? Lidé mažou sádlo

Máslem za padesát nebo sádlem za dvanáct? Dilema, čím si namazat chleba v těchto dnech, nabírá na velikosti. V řadě případů vyhrává vyškvařený tuk z prasat. Nebo také rostlinné náhražky. Právě kvůli ceně.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Lázeňští hosté mají mlsnější jazýčky, říká zkušený číšník

„Je to náročné v tom, že člověk musí být pro práci číšníka srdcař. Pokud toužíte pracovat ve špičkových službách, v hotelnictví a gastronomii, musíte jí obětovat část svého soukromého života, víkendy a svátky,“ říká Deníku sympatický sedmatřicetiletý Tomáš Janoušek z Luhačovic.

Olomoucký kraj čeká víkend plný bouřek

Tropické teploty a slunečnou oblohu vystřídá déšť a bouřky, které se přes Olomoucký kraj přeženou hlavně v noci za čtvrtka na pátek. „Přes noc očekáváme oblačno až zataženo, postupně na většině území přeháňky nebo déšť.