Neděle akci "Pokoř své Hranice" svědčila

Sobotní  deštivé dopoledne přinutilo pořadatele akce Pokoř své Hranice přesunout dění na neděli. A udělali dobře - počasí bylo příjemné, účast hojná  a přítomní se dobře bavili, jak se ostatně můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Mohli jste si vyzkoušet jak "vodní" aktivity, (paddleboard, kanoe, nafukovací čluny) tak i hry na souši. Návštěvníci mohli například překonávat nízké lanové překážky, zkoušet slack line, lidský fotbálek, lukostřelbu, golfové odpaly, workout nebo breakdance.

Oproti loňskému roku bylo v programu více zábavných sportovně-rekreačních aktivit. Například týmové hry či zábavné soutěžní disciplíny, kde lidé nepotřebují složité náčiní, mnohdy stačí jen vlastní tělo, kamarádi, či rodina s dětmi.

Pro děti byly připraveny zábavné atrakce, které zajistil Dům dětí a mládeže Hranice.

Na akci se organizačně podílela Hranická rozvojová agentura, dále skupina dobrovolníků a kancelář MAS Hranicko, z.s.  Akci finančně podpořilo město Hranice i region Hranicko i Olomoucký kraj.

Hranický deník

Anenská hodová pouť v Drahotuších nabídne bohatý program

Tradiční Anenská pouť na drahotušském náměstí se uskuteční v sobotu 22. července a neděli 23. července. Oba dva dny nabídnou bohatý program a osloví mnoho návštěvníků.

Máslo za padesát? Lidé mažou sádlo

Máslem za padesát nebo sádlem za dvanáct? Dilema, čím si namazat chleba v těchto dnech, nabírá na velikosti. V řadě případů vyhrává vyškvařený tuk z prasat. Nebo také rostlinné náhražky. Právě kvůli ceně.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Lázeňští hosté mají mlsnější jazýčky, říká zkušený číšník

„Je to náročné v tom, že člověk musí být pro práci číšníka srdcař. Pokud toužíte pracovat ve špičkových službách, v hotelnictví a gastronomii, musíte jí obětovat část svého soukromého života, víkendy a svátky,“ říká Deníku sympatický sedmatřicetiletý Tomáš Janoušek z Luhačovic.

Olomoucký kraj čeká víkend plný bouřek

Tropické teploty a slunečnou oblohu vystřídá déšť a bouřky, které se přes Olomoucký kraj přeženou hlavně v noci za čtvrtka na pátek. „Přes noc očekáváme oblačno až zataženo, postupně na většině území přeháňky nebo déšť.