Neděle akci "Pokoř své Hranice" svědčila

Sobotní  deštivé dopoledne přinutilo pořadatele akce Pokoř své Hranice přesunout dění na neděli. A udělali dobře - počasí bylo příjemné, účast hojná  a přítomní se dobře bavili, jak se ostatně můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Mohli jste si vyzkoušet jak "vodní" aktivity, (paddleboard, kanoe, nafukovací čluny) tak i hry na souši. Návštěvníci mohli například překonávat nízké lanové překážky, zkoušet slack line, lidský fotbálek, lukostřelbu, golfové odpaly, workout nebo breakdance.

Oproti loňskému roku bylo v programu více zábavných sportovně-rekreačních aktivit. Například týmové hry či zábavné soutěžní disciplíny, kde lidé nepotřebují složité náčiní, mnohdy stačí jen vlastní tělo, kamarádi, či rodina s dětmi.

Pro děti byly připraveny zábavné atrakce, které zajistil Dům dětí a mládeže Hranice.

Na akci se organizačně podílela Hranická rozvojová agentura, dále skupina dobrovolníků a kancelář MAS Hranicko, z.s.  Akci finančně podpořilo město Hranice i region Hranicko i Olomoucký kraj.

Hranický deník

V Hranicích stále označují kola proti krádeži. Zájemců přibývá

Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor

Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Radim Jirout: Vadí mi, že se teď z vody stalo politické téma

ROZHOVOR / Voda je v poslední době tématem, které hýbe Českem. Politici volají po návratu do českých rukou a zastavení zisků plynoucích do zahraničí.