Děti z dětských domovů sportovaly v Hranicích

Děti z dvaceti dětských domovů z celé Moravy si zajely do Hranic na již VIII. ročník sportovně vojenské akce „Dukla a vojáci baví dětské domovy“. Děti do Hranic pozvaly společně posádka Armády České republiky v Hranicích a sportovní oddíl Dukla Hranice. Na místním hřišti U Splavu si zahrály si turnaj v malé kopané a soutěžily ve speciálním pětiboji. V kasárnách gen. Zahálky shlédly vojenskou techniku a  různé ukázky činností armády.

Akce proběhla za podpory města Hranic, které reprezentoval tajemník MěÚ Ing. Bc. Vladimír Vyplelík.

Hranický deník

Letní kino v Hranicích otevře 1. června. Zve na Vetřelce i Piráty

S příchodem teplých dní a léta se jako každý rok otevře hranické letní kino, které divákům nabídne nejnovější filmy po dobu tří měsíců.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Ve dvoraně ocenily nejlepší obrázky dětí pro děti. Tady jsou výsledky

Celkem 207 obrázků se sešlo ve výtvarné soutěži Děti dětem, do které se zapojilo jedenáct mateřských a základních škol z celého Hranicka.

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

/VIDEO/ Hrad Helfštýn obsadili rytíři, armády i zásahovka

Výsledek bitvy je pokaždé stejný. Má jen vítěze a poraženého. Jak vypadaly romantické souboje v dobách, kdy zemřel rukou nepřítele ruský básník Michal Jurjevič Lermontov? A jakou taktiku používá dnes policie?