Farmářské trhy v Hranicích

Farmářské trhy Hranice

Ani chladné počasí neodradilo návštěvníky tradičních jarních farmářských trhů, které na Masarykově náměstí v Hranicích proběhly v pátek 21. dubna od 9 do 18 hodin. Místní farmáři na trhu nabízeli bohatý sortiment sýrů, mléčných výrobků, masa, uzenin, ryb, cukrovinek, koláčů, frgálů, trdelníků, koření, čajů, vín, medoviny, bylinek, sirupů, konopných produktů, zdravé výživy a jiných potravinových lahůdek.  Nechyběly ani regionální potraviny držitelů značky kvality „MORAVSKÁ BRÁNA – regionální produkt® “ a „Haná regionální produkt®“. Účastnili se i výrobci z tradičních materiálů – dřeva, keramiky, pletených výrobků.

Akci pořádá Město Hranice – odbor Obecní živnostenský úřad Městského úřadu Hranice a Místní akční skupina (MAS) Hranicko.

Farmářské trhy

Hranický deník

V Ústí uklízejí bahno po rozlití Bečvy

Čištění zablácených cest, stěhování laviček zpět na venkovní posezení, úklid v kiosku. Obyvatelé Ústí na Hranicku až do páteční noci trnuli hrůzou, zda se voda, která zaplavila místní fotbalové hřiště, dostane dál. Po sobotní optimistické prognóze meteorologů se s vervou pustili do úklidu spouště, který po sobě rozvodněná řeka zanechala.

HP TRONIC rozdělí nejvyšší roční odměny za posledních pět let

Zlínská společnost HP TRONIC, která je mj. provozovatelem prodejen Euronics, e-shopu Kasa.cz či majitelem společnosti ETA, dosáhla v roce 2016 zisku 104 milionů korun, což je více jak trojnásobek oproti roku 2015.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Bečva se umoudřila, povodně už nehrozí

Nevyzpytatelná příroda si opět pohrála s nervy obyvatel Přerovska. Rozbouřená Bečva v pátek zaplavila sportovní hřiště v Ústí na Hranicku a uzavřela také cestu z obce směrem na Hranice. Hasiči zasahovali na několika místech.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.