Hranice se prezentovaly v partnerském městě nejen hudbou

Tradiční Cultureel Zomerfestival v našem nejstarším partnerském městě  - nizozemském Leidschendam – Voorburku se neobešel bez hranické účasti. Město Hranice připravilo společně s Hranickou rozvojovou agenturou prezentaci města v oblasti cestovního ruchu. V sobotu 28. 08. 2017 vystoupila na festivalu i mladá hranická kapela Hra´n´ice.

Hranický stánek

Skupina Hra´n´ice.

Hranická delegace

V rámci návštěvy partnerského města absolvovali členové hranické delegace v čele s členkou komise pro cestovní ruch, vnější a zahraniční vztahy, zastupitelkou Lenkou Kopřivovou pracovní setkání se zástupci města Leidsechnadm - Voorburg. Došlo na zhodnocení spolupráce tří partnerských měst (také Konstancin – Jeziorna)  a  projednání plánu aktivit v oblasti spolupráce všech tří měst roce 2018. Zástupci Hranic také pozvali nového starostu města Klaase Tegelaara do Hranic u příležitosti Koncertu přátelství v pátek 13. října.

Hranický deník

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Podzim v Zámeckém klubu: Vladimír Mišík i místní kapely

Vladimír Mišík, hranické kapely nebo kinokavárna. Takový bude program v Zámeckém klubu následující sezonu. Kromě kultury má ale přijít i na zajímavé přednášky nebo semináře.

Limetal má nový klip a chystá turné. Začne v Hranicích

VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Farm food festival provoní přerovské výstaviště. Co vás čeká?

Na tradiční Gulášfest, který každoročně přilákal na přerovské výstaviště až pět tisíc lidí, navazuje v letošním roce akce s názvem Farm food festival Přerov 2017.