Hranické hry bez hranic – bezpečné město

Akci pro děti s názvem „Hranické hry bez hranic – bezpečné město“ pořádal 22. června v prostorách kasáren generála Zahálky 71. mechanizovaný prapor ve spolupráci s Městem Hranice, Městskou policií Hranice, s Policií ČR, Vojenskou policií, Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje a Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje.

V rámci již 18. ročníku byly připraveny statické ukázky techniky a výzbroje a materiálu všech zúčastněných složek a dynamické ukázky z jejich činnosti. Mezi oblíbené  atrakce patří možnost vyzkoušet lezeckou stěnu JAKUB pod dohledem instruktora, střelba airsoftovými zbraněmi či vzduchovkami.

Také letos na plochu hřiště, přímo mezi diváky, přistál vojenský vrtulník a uskutečnil se také nízký průlet stíhaček JAS 39 GRIPEN. Jako každý rok bylaorganizována i soutěž v disciplínách s vojenskou tématikou (hod granátem na cíl, prověření paměti, lezení po provazovém žebříku na horolezecké stěně JAKUB, střelba na trenažéru, šplh na tyči, skok do výšky, běh v písku i dráha bojovníka) mezi základními školami z Hranic a blízkého okolí.

Hranický deník

V Hranicích stále označují kola proti krádeži. Zájemců přibývá

Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor

Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Radim Jirout: Vadí mi, že se teď z vody stalo politické téma

ROZHOVOR / Voda je v poslední době tématem, které hýbe Českem. Politici volají po návratu do českých rukou a zastavení zisků plynoucích do zahraničí.