obsah:

Zeď hranického hřbitova se opravuje

Rekonstrukce Hranického hřbitova začala v první polovině července. Nejprve přišla na řadu ohradní kamenná zeď, která je v havarijním stavu a rekonstrukce je nezbytná pro zajištění její funkčnosti a bezpečnosti. 

S ohledem na špatný technický stav kamenní zdi budou práce probíhat ve dvou etapách. V první etapě dojde na část zdi od hlavního vstupu na hřbitov z  Hřbitovní ulice po vstup na hřbitov od obřadní síně. Tato etapa by měla být hotová do poloviny října letošního roku.

Oprava zdi začíná

V druhé etapě bude opravena zbývající část kamenné zdi a také bude vybudováno nové oplocení kolem urnového háje a také bude odstraněna márnice. Tady se termín zahájení prací předpokládá v březnu příštího roku a dokončení v polovině října 2018. Jednotlivé etapy jsou barevně vyznačeny v příloze.

Situaci komplikují  náhrobky v blízkosti zdi. Proto jsme jednali s majiteli hrobových míst, provedli fotodokumentaci současného stavu a snažíme se náhrobky ochránit jak  bedněním, tak i zafoliováním. V případech, kdy jsou náhrobky umístěny přímo na zdi, nebo v její těsné blízkosti, může v průběhu stavebních prací dojít k demontáži náhrobků. Po ukončení rekonstrukce budou náhrobky vráceny dodavatelskou firmou na původní místo. Vzrostlá zeleň u kamenné zdi, která svými kořeny zeď narušuje, bude před rekonstrukcí odstraněna. Předem se omlouváme za případné komplikace, které mohou provádějící stavební práce způsobit.

Náhrobky u zdi potřebují ochranu

Hranický hřbitov zásadní rekonstrukci nutně potřebuje. Bude se týkat nejen samotného prostoru stávajícího hřbitova, ale i bezprostředního okolí. Je toho opravdu hodně, co je potřebné udělat. Kromě cest na hřbitově, mobiliáře, osvětlení a odvodu vod, jak dešťových, tak splaškových je nutné vyřešit například i zeleň v tomto prostoru a také plochu urnového háje. A je také nutné vybudovat nezbytné zázemí pro správu hřbitova i pro návštěvníky a přidat parkovací místa.  Nové parkoviště by mělo vzniknout poblíž ulice Hřbitovní.

Přílohy ke stažení

Hranický deník

Lídr ODS Michal Zácha ON-LINE. Ptejte se

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.


Drakiáda v Drahotuších přilákala desítky dětí

FOTOGALERIE / Nádherně modrá obloha nad drahotušským letištěm a na ní létající skvosty různých tvarů a rozličných rozměrů. Tentokrát není řeč o létajících strojích, ale o dracích z papíru, igelitu či jiného materiálu. Na velké travnaté ploše letiště i nad ní se totiž uskutečnil čtvrtý ročník Drakiády. 


Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.


Revitalizace sídliště Nová pokračuje

Revitalizace sídliště Nová je v plném proudu a výsledky prací se začínají pomalu ale jistě projevovat. Parkovací místa jsou vyfrézovaná, chodníky se rýsují.


V Lipníku se otevřely brány hasičské zbrojnice pro veřejnost

Pátek třináctého je z neznámého důvodu nejsmolnějším dnem pro každého člověka. Nikoliv však pro hasiče. Ti vždy v tento čas pořádají Den požární bezpečnosti, kdy otevřou brány svých zbrojnic pro veřejnost, které dají možnost nahlédnout do jejich pracovního života.
Jazykové verze

  • Čeština
  • English