Cesta: Aktuality / Informace o povodních / Povodně 2009 - Letňany přispěly na mostek přes Ludinu

Povodně  2009 -  Letňany přispěly na mostek přes Ludinu

Nový mostek přes Ludinu Pod Farou  u Potoční ulice vyrostl  v roce  2010 i díky finanční pomoci městské části Prahy 18 - Letňany. Letňany darovaly Hranicím na odstraňování povodňových škod částku 40 tisíc korun.

Na lávku přispěla Praha  18 - Letňany

Darovací smlouvu přivezl ve čtvrtek 10. června 2010 do Hranic tajemník Úřadu městské části Praha 18 – Letňany Ing. Vladislav Gerhard, který ji předal starostovi města Mgr. Miroslavu Wildnerovi.

V pátek  8. října se na hotovou lávku ještě doplňovaly informační cedulkyNa lávku se montují informační cedule

Celkově stál nový most přes 520 tisíc korun, 80 procent nákladů ( 416 tisíc) pokryla státní dotace ministerstva pro místní rozvoj a město Hranice mělo doplnit zbývajících  104 tisíc korun. Díky 40 tisícovému daru městské části Prahy 18 ušetřilo město  téměř polovinu částky.

Mostek poškodila  blesková povodeň v červnu  2009 takovým způsobem, že jeho oprava by byla ještě náročnější, než stavba nového.

Nová lávka