Cesta: Aktuality / Informace o povodních / Povodně 2009 - Starostové zaplavených obcí ocenili hasiče

Povodně  2009 - Starostové zaplavených obcí ocenili hasiče

Ve čtvrtek 16. července  2009 proběhlo ve Velké setkání starostů postižených obcí se zástupci zasahujících hasičských jednotek. Na Hranicku zasahovalo téměř 50 jednotek Sboru dobrovolných hasičů, na 40 z nich poslalo do Velké své zástupce. Setkání se zúčastnili i členové Hasičské záchranné služby, Policie ČR, Městské policie, Charity a Českého červeného kříže. Starostové obcí ocenili pomoc všech zasahujících organizací, zejména pak ocenili hasiče, jak ty profesionální, tak i dobrovolné.
Hasiči ve Velké

Nejpostiženější obce Hranicka na tomto setkání zároveň přbíraly finanční pomoc. Primátor Přerova a senátor Ing. Jiří Lajtoch na setkání předal dar města Přerova městysu Hustopeče nad Bečvou ve výši 100 tisíc korun, dále 50 tisíc obcím Bělotín a Polom. Mgr. Zdeněk Boháč, poslanec Sněmovny Parlamentu předal jménem své strany 50 tisíc sboru dobrovolných hasičů Hustopeče nad Bečvou na obnovu vybavení po povodních a dalších 10 tisíc Českému červenému kříži.

Poslanec Boháč předává dar hustopečským hasičům