Město dává šanci dlužníkům

Využít amnestie a zaplatit dlužné nájemné bez poplatků z prodlení a úroků mohou až do konce září 2017 dlužníci nájemného v Hranicích. Prominutí poplatků z prodlení a úroků z prodlení schválilo březnové zastupitelstvo města Hranic. Dlužníci tak nyní mohou uhradit dlužné nájemné, bezdůvodné obohacení, služby spojené s užíváním bytu, náklady soudního řízení i náklady na vyklizení.  Vyčíslení dluhů provede zájemcům o zaplacení správce nemovitostí – firma Ekoltes Hranice.

Amnestie na poplatky z prodlení a poplatky z úroků používalo město Hranice již v minulosti, a to docela úspěšně, jako jednu z metod, jak snížit dluh na nájemném. Město Hranice je nyní vlastníkem 391 bytů, jejichž správu vykonává Ekoltes Hranice, a.s.  Výše dlužného nájemného a služeb spojených s užíváním bytů vystoupala k 31. 12. 2016 na více než 8 milionů korun

Hranický deník

Letní kino v Hranicích otevře 1. června. Zve na Vetřelce i Piráty

S příchodem teplých dní a léta se jako každý rok otevře hranické letní kino, které divákům nabídne nejnovější filmy po dobu tří měsíců.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Ve dvoraně ocenily nejlepší obrázky dětí pro děti. Tady jsou výsledky

Celkem 207 obrázků se sešlo ve výtvarné soutěži Děti dětem, do které se zapojilo jedenáct mateřských a základních škol z celého Hranicka.

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

/VIDEO/ Hrad Helfštýn obsadili rytíři, armády i zásahovka

Výsledek bitvy je pokaždé stejný. Má jen vítěze a poraženého. Jak vypadaly romantické souboje v dobách, kdy zemřel rukou nepřítele ruský básník Michal Jurjevič Lermontov? A jakou taktiku používá dnes policie?