Město dává šanci dlužníkům

Využít amnestie a zaplatit dlužné nájemné bez poplatků z prodlení a úroků mohou až do konce září 2017 dlužníci nájemného v Hranicích. Prominutí poplatků z prodlení a úroků z prodlení schválilo březnové zastupitelstvo města Hranic. Dlužníci tak nyní mohou uhradit dlužné nájemné, bezdůvodné obohacení, služby spojené s užíváním bytu, náklady soudního řízení i náklady na vyklizení.  Vyčíslení dluhů provede zájemcům o zaplacení správce nemovitostí – firma Ekoltes Hranice.

Amnestie na poplatky z prodlení a poplatky z úroků používalo město Hranice již v minulosti, a to docela úspěšně, jako jednu z metod, jak snížit dluh na nájemném. Město Hranice je nyní vlastníkem 391 bytů, jejichž správu vykonává Ekoltes Hranice, a.s.  Výše dlužného nájemného a služeb spojených s užíváním bytů vystoupala k 31. 12. 2016 na více než 8 milionů korun

Hranický deník

V Hranicích stále označují kola proti krádeži. Zájemců přibývá

Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor

Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Radim Jirout: Vadí mi, že se teď z vody stalo politické téma

ROZHOVOR / Voda je v poslední době tématem, které hýbe Českem. Politici volají po návratu do českých rukou a zastavení zisků plynoucích do zahraničí.