obsah:

Občané získají informace o dotačních programech

Bezplatný seminář pro občany o dotačních programech „Nová zelená úsporám“ a „Dešťovka“ a také o programu „kotlíkových dotací“, se uskuteční v Hranicích ve čtvrtek 8. června v 15 hodin ve Velké zasedací místnosti MěÚ Hranice.

Program Nová zelená úsporám je zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných domech a program Dešťovka na podporu efektivního a udržitelného hospodaření s vodou v domácnostech. Seminář pořádá Státní fond životního prostředí.

K programu NZÚ se podrobnosti dozvíte na webových stránkách www.novazelenausporam.cz. Program Dešťovka bude v nejbližších dnech vyhlášen. O kotlíkových dotacích se více dozvíte na webových stránkách kraje www.kr-olomoucky.cz.

Přílohy ke stažení

Hranický deník

Letní kino v Hranicích otevře 1. června. Zve na Vetřelce i Piráty

S příchodem teplých dní a léta se jako každý rok otevře hranické letní kino, které divákům nabídne nejnovější filmy po dobu tří měsíců.


Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.


Ve dvoraně ocenily nejlepší obrázky dětí pro děti. Tady jsou výsledky

Celkem 207 obrázků se sešlo ve výtvarné soutěži Děti dětem, do které se zapojilo jedenáct mateřských a základních škol z celého Hranicka.


Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.


/VIDEO/ Hrad Helfštýn obsadili rytíři, armády i zásahovka

Výsledek bitvy je pokaždé stejný. Má jen vítěze a poraženého. Jak vypadaly romantické souboje v dobách, kdy zemřel rukou nepřítele ruský básník Michal Jurjevič Lermontov? A jakou taktiku používá dnes policie?
Jazykové verze

  • Čeština
  • English