"Kotlíkové" dotace - budou informační semináře

Připravují se informační semináře k dotačnímu programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II. V Hranicích se tento "krajský" seminář bude konat  v pondělí 25. září v době od 13 do 16 hodin v Zámeckém klubu. Další semináře, pořádané již přímo městem - přesněji Hranickou rozvojovou agenturou, budou v úterý 3. 10. 2017 od 16 do 18 hodin a v pondělí 9. října  od 16:30 do 18 hodin, vždy v Zámeckém klubu. Na programu bude představení dotačního programu Kotlíkové dotace, prezentace žádosti, způsob jejího vyplnění a další potřebné informace. Občané budou mít možnost vznesení svých dotazů a individuální konzultace.

Město Hranice poskytne finanční podporu lidem, kteří si zažádají o podporu z „kotlíkové dotace“ z Olomouckého kraje a zároveň zřídí informační místo ke krajským kotlíkovým dotacím. Rozhodli o tom v červnu hraničtí zastupitelé. Výše podpořené částky z Olomouckého kraje byla loni v 1. výzvě maximálně 85 % z 150 000,- Kč. Město Hranice by mohlo podpořit žadatele dalšími 7 % a fyzická osoba by pak z vlastních prostředků zaplatila pouze 8 % z celkové částky.

Finanční podpora bude zaměřena na výměnu kotlů 1. a 2. emisní třídy na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech na území celého Olomouckého kraje. Peníze bude možné poskytnout na pořízení tepelného čerpadla, plynového kondenzačního kotle i kotle na pevná paliva. Podporu však už není možné poskytnout na kotel na uhlí a kombinovaný kotel s ručním přikládáním.

Dne 18. 9. 2017 bude Zastupitelstvo Olomouckého kraje projednávat podmínky dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II. V případě jeho schválení bude dne 19. 9. 2017 dotační program vyhlášen. Příjem žádostí je plánován od 24. 10. 2017 od 10:00 hod. do 30. 11. 2017 do 12:00 hod.  Další informace naleznete na webových stránkách Olomouckého kraje na adrese: www.kr-olomoucky.cz/kotlikovedotace.

E-mail: kotlikovedotace@kr-olomoucky.cz.

Tel.: 585 508 233, Ing. Stanislava Palová, vedoucí oddělení administrace kotlíkových dotací.

Přílohy ke stažení

Hranický deník

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Podzim v Zámeckém klubu: Vladimír Mišík i místní kapely

Vladimír Mišík, hranické kapely nebo kinokavárna. Takový bude program v Zámeckém klubu následující sezonu. Kromě kultury má ale přijít i na zajímavé přednášky nebo semináře.

Limetal má nový klip a chystá turné. Začne v Hranicích

VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Farm food festival provoní přerovské výstaviště. Co vás čeká?

Na tradiční Gulášfest, který každoročně přilákal na přerovské výstaviště až pět tisíc lidí, navazuje v letošním roce akce s názvem Farm food festival Přerov 2017.