Město si připomnělo památku T. G. Masaryka

Pietní akt -- Masaryk

Pietní akt k uctění památky T. G. Masaryka u příležitosti 80. výročí jeho úmrtí se uskutečnil ve čtvrtek 14. září v 10 hodin ve foyeru Staré radnice. (foto)

více... | Publikováno 14.09.2017

Nová výstava v galerii Severní křídlo zámku

Výstava J. Hostašové

Výstava mladé výtvarnice Jany Hostašové byla ve středu 13. září zahájena v galerii Severní křídlo zámku. Výstava s názvem "Žádám absolutno" je přístupná v provozní době městského úřadu v Hranicích a potrvá do 27. října. Z vernisáže přinášíme několik fotografií.

více... | Publikováno 14.09.2017

Recyklojízda projela Hranicemi

Recyklojízda

Město Hranice se stalo osmnáctou zastávkou týmu Recyklojízda 2017, který se v září chystá projet Českou republiku od západu na východ, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. Do Hranic tým na elektrokolech dorazil ve středu 13. září ráno.

více... | Publikováno 04.09.2017

Barvy života opět září v galerii M+M

Barvy života

Jubilejní 15. ročník výstavy Barvy života byl opět zahájen v Galerii M+M 7. září. Na výstavě představili své práce senioři z Hranicka, Prof. Paedr Zdeněk Přikryl - někdejší vedoucí katedry výtvarné výchovy, emeritní profersor sochařství na Univerzitě Palackého v Olomouci, dále senioři z Pavlovic, Prostějova, Lipníka nad Bečvou, Radkovy Lhoty a z našeho partnerského města Hlohovec.

více... | Publikováno 08.09.2017

Hranice se prezentovaly nejen hudbou

Hranický stánek

Tradiční Cultureel Zomerfestival v našem nejstarším partnerském městě - nizozemském Leidschendam – Voorburku se neobešel bez hranické účasti. Město Hranice připravilo společně s Hranickou rozvojovou agenturou prezentaci města v oblasti cestovního ruchu. Na festivalu vystoupila i mladá hranická kapela Hra´n´ice.

více... | Publikováno 08.09.2017

Hraničtí a slovinští umělci vystavují v Praze

Výstava  Together again

Společná výstava slovinských a Hranických umělců Together again (Opět spolu) byla slavnostně zahájena 5. září v pražské galerii Lapidárium na Starém městě. Výstava navazuje na obdobné projekty, které již proběhly v rámci partnerské spolupráce mezi Hranicemi a městem Slovenske Konjice (Slovinsko) v uplynulých dvou letech. Je zároveň připomenutím již pětileté spolupráce obou měst.

více... | Publikováno 06.09.2017

Matrika se přestěhovala

Matrika Městského úřadu Hranice se přestěhovala z 1. patra zámku do jeho dvorany (bývalá redakce Hranického týdne). Tato služba je nyní pro lidí snáze dosažitelná.

více... | Publikováno 28.08.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... 6... další strana }

Hranický deník

Lídr ODS Michal Zácha ON-LINE. Ptejte se

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Drakiáda v Drahotuších přilákala desítky dětí

FOTOGALERIE / Nádherně modrá obloha nad drahotušským letištěm a na ní létající skvosty různých tvarů a rozličných rozměrů. Tentokrát není řeč o létajících strojích, ale o dracích z papíru, igelitu či jiného materiálu. Na velké travnaté ploše letiště i nad ní se totiž uskutečnil čtvrtý ročník Drakiády.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Revitalizace sídliště Nová pokračuje

Revitalizace sídliště Nová je v plném proudu a výsledky prací se začínají pomalu ale jistě projevovat. Parkovací místa jsou vyfrézovaná, chodníky se rýsují.

V Lipníku se otevřely brány hasičské zbrojnice pro veřejnost

Pátek třináctého je z neznámého důvodu nejsmolnějším dnem pro každého člověka. Nikoliv však pro hasiče. Ti vždy v tento čas pořádají Den požární bezpečnosti, kdy otevřou brány svých zbrojnic pro veřejnost, které dají možnost nahlédnout do jejich pracovního života.