Farmářské trhy v Hranicích

Ani chladné počasí neodradilo návštěvníky tradičních jarních farmářských trhů, které na Masarykově náměstí v Hranicích proběhly v pátek 21. dubna od 9 do 18 hodin. Místní farmáři na trhu nabízeli bohatý sortiment sýrů, mléčných výrobků, masa, uzenin, ryb, cukrovinek, koláčů, frgálů, trdelníků, koření, čajů, vín, medoviny, bylinek, sirupů, konopných produktů, zdravé výživy a jiných potravinových lahůdek. .

více... | Publikováno 10.04.2017

Hranice uspěly ve výzkumu „Město pro byznys“

Starosta města Jiří Kudláček přebírá ocenění

Na druhém místě v Olomouckém kraji se v rámci srovnávacího výzkumu „Město pro byznys“ za rok 2016 umístilo město Hranice. V kategorii „přístup veřejné správy“ byly Hranice hodnoceny dokonce nejlépe.

více... | Publikováno 31.03.2017

Město dává šanci dlužníkům

Využít amnestie a zaplatit dlužné nájemné bez poplatků z prodlení a úroků mohou až do konce září 2017 dlužníci nájemného v Hranicích. Prominutí poplatků z prodlení a úroků z prodlení schválilo březnové zastupitelstvo města Hranic.

více... | Publikováno 29.03.2017

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Pozemky v Drahotuších

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemky, připravené k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 28.03.2017

Městská policie přijme strážníka

Výběrové řízení na místo strážníka Městské policie Hranice vypsal starosta města Hranic. Termín nástupu podle dohody.

více... | Publikováno 08.03.2017

Některé lékárny budou o svátcích otevřeny

Krajský úřad Olomouckého kraje zajistil ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků ve svátečních dnech 17. 4. 2017 a 8. 5. 2017 lékárenskou pohotovostní službu v každém okrese Olomouckého kraje.

více... | Publikováno 10.04.2017

Opět se chystají "kotlíkové" dotace

Olomoucký kraj plánuje v druhé polovině roku 2017 vyhlásit druhý dotační program tzv. kotlíkových dotací. Olomoucký kraj nyní zjišťuje zájem o kotlíkové dotace, proto na webových stránkách spustil anketu.

více... | Publikováno 27.02.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... další strana }

Hranický deník

V Ústí uklízejí bahno po rozlití Bečvy

Čištění zablácených cest, stěhování laviček zpět na venkovní posezení, úklid v kiosku. Obyvatelé Ústí na Hranicku až do páteční noci trnuli hrůzou, zda se voda, která zaplavila místní fotbalové hřiště, dostane dál. Po sobotní optimistické prognóze meteorologů se s vervou pustili do úklidu spouště, který po sobě rozvodněná řeka zanechala.

HP TRONIC rozdělí nejvyšší roční odměny za posledních pět let

Zlínská společnost HP TRONIC, která je mj. provozovatelem prodejen Euronics, e-shopu Kasa.cz či majitelem společnosti ETA, dosáhla v roce 2016 zisku 104 milionů korun, což je více jak trojnásobek oproti roku 2015.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Bečva se umoudřila, povodně už nehrozí

Nevyzpytatelná příroda si opět pohrála s nervy obyvatel Přerovska. Rozbouřená Bečva v pátek zaplavila sportovní hřiště v Ústí na Hranicku a uzavřela také cestu z obce směrem na Hranice. Hasiči zasahovali na několika místech.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.