Polští školáci navštívili Hranice

Starosta města vítá polské školáky

Za svými vrstevníky na ZŠ 1. máje dorazila desítka polských školáků a dva učitelé z našeho partnerského města Konstancin - Jeziorna. V úterý 23. května si prohlédli hranický zámek. V obřadní síni městského úřadu je v Hranicích přivítal starosta města Jiří Kudláček.

více... | Publikováno 24.05.2017

Bylo vyhlášeno 2. kolo grantového řízení

V oblasti zahraniční spolupráce partnerských města a regionů a v oblasti investic a oprav v tělovýchově, kultuře a sociálních věcech bylo vyhlášeno 2. kolo pro příjem žádostí. Termín při příjem žádostí je do 31. srpna 2017.

více... | Publikováno 29.05.2017

Město dává šanci dlužníkům

Využít amnestie a zaplatit dlužné nájemné bez poplatků z prodlení a úroků mohou až do konce září 2017 dlužníci nájemného v Hranicích. Prominutí poplatků z prodlení a úroků z prodlení schválilo březnové zastupitelstvo města Hranic.

více... | Publikováno 29.03.2017

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Pozemky v Drahotuších

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemky, připravené k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 28.03.2017

Městská policie má nový způsob evidence kol

Jako obranu proti krádežím bicyklů rozjíždí městská policie nový způsob evidence kol. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 20.07.2016

Upozornění občanům, kteří žádají o pasy

V poslední době došlo v Hranicích k velkému nárůstu žádostí o vydání cestovního dokladu, zejména v pondělí a středu v odpoledních hodinách od 12:30 do 17:00 hodin. Proto doporučujeme využít možnost návštěvy buď v pondělí a středu dopoledne, nebo v úterý a čtvrtek, případně využít možnosti elektronické rezervace návštěv.

více... | Publikováno 11.05.2017

V Hranicích se rozběhla akce za 134 milionů (fotogalerie)

Zahájení stavby

Největší akce za poslední roky se rozbíhá v těchto dnech v Hranicích. Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. zahajuje ve městě další etapu dostavby kanalizace. Akce přinese i dopravní omezení.

více... | Publikováno 06.04.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... další strana }

Hranický deník

V Hranicích stále označují kola proti krádeži. Zájemců přibývá

Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor

Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Radim Jirout: Vadí mi, že se teď z vody stalo politické téma

ROZHOVOR / Voda je v poslední době tématem, které hýbe Českem. Politici volají po návratu do českých rukou a zastavení zisků plynoucích do zahraničí.