Bylo vyhlášeno 2. kolo grantového řízení

V oblasti zahraniční spolupráce partnerských města a regionů a v oblasti investic a oprav v tělovýchově, kultuře a sociálních věcech bylo vyhlášeno 2. kolo pro příjem žádostí. Termín při příjem žádostí je do 31. srpna 2017.

více... | Publikováno 29.05.2017

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Pozemky v Drahotuších

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemky, připravené k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 28.03.2017

Prázdninový provoz městských mateřských škol

Městské mateřské školy mají o prázdninách přestávky ve svém provozu. V tabulce naleznete, kdy jsou mateřské školy uzavřeny (vybarvená políčka).

více... | Publikováno 04.07.2017

Traviny ve Veličce i Ludině jsou posečeny

Seč na Veličce

Každoročně se ve městě v korytech Veličky a Ludiny objevují traviny a různé náletové dřeviny. O tyto vodní toky se starají Povodí Moravy (Velička) a Lesy České republiky (Ludina). Povodí Moravy již v pondělí 26. června Veličku pročistilo. O něco později byla posečena i Ludina.

více... | Publikováno 26.06.2017

Začala oprava sochy Panny Marie Immaculata

Odstraňování zábradlí

Začala odborná oprava sochy Panny Marie Immaculata na Masarykově náměstí. Prvním krokem byla demontáž kovového zábradlí okolo sochy Panny Marie, která proběhla 8. června.

více... | Publikováno 08.06.2017

Oprava bašty skončila, klub je opět otevřen

Střecha bašty ohrožuje návštěvníky

Uvolněná břidlice na střeše jedné z hradebních bašt nad Zámeckým klubem byla příčinou jeho dočasného uzavření. Hrozilo, že břidlice by mohla dopadnout na terasu před klubem a zranit některého z návštěvníků. Proto byl Klub přechodně uzavřen. Práce na prozatímním zabezpečení střechy probíhaly na začátku týdne.

více... | Publikováno 26.07.2017

Žáci hranických základních škol byli oceněni

Na konci školního roku jsou již tradičně oceněni žáci hranických základních škol za své úspěchy. Ocenění ukazují šíři zájmů hranických školáků od recitačních či čtenářských soutěží přes matematické, zeměpisné či dějepisné olympiády, dopravní soutěže, kuchařské soutěže až po různé sportovní aktivity, od fotbalu přes vodní sporty nebo přespolní běh až k šachům.

více... | Publikováno 27.06.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... další strana }

Hranický deník

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Na Hefaiston dorazí kováři z celého světa

Rozžhavené výhně, u nichž vznikají přímo před zraky návštěvníků originální kovářská díla. Atmosféra celosvětového setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně se každému, kdo ji jednou zažil, vryje do paměti. Na šestatřicátý ročník Hefaistonu, který se uskuteční v sobotu 26. a neděli 27. srpna, je přihlášeno čtyři sta mistrů černého cechu z celé řady zemí. Organizátoři ale očekávají, že jich dorazí přes pět set.

Propojení ulic Pod Křivým a Havlíčkova je hotové. Zbývá jen dořešit formality

Propojení dvou slepých ulic Pod Křivým a Havlíčkova dorazilo do zdárného konce a zanedlouho po nové cestě budou moci jezdit občané. Zbývá však dořešit formality.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen

Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

Karlovský gastrofestival letos přivítá rakouského Michelina, Toniho Mörwalda

FOTOGALERIE / Již podeváté budou valašské Velké Karlovice na začátku podzimu hostit populární Karlovský gastrofestival. Nenechejte si 7. a 8. října ujít nejnavštěvovanější gastronomickou událost s jedinečnou atmosférou uprostřed krásné přírody Beskyd, navíc opět se speciálním hostem – tentokrát rakouským michelinským šéfkuchařem Tonim Mörwaldem.