Budova ZUŠ dostane hezčí i teplejší kabát

ZUŠ dostává nový kabát

Nový kabát dostane budova Základní umělecké školy v Hranicích. Městu se podařilo získat dotaci na její zateplení. Nepříliš pohledná budova školy, která patří městu, tak dostane novou plastickou fasádu, jež by měla výrazně vylepšit vzhled objektu. Dojde také k odstranění vstupního přístavku v rohu budovy, k výměně oken a dveří. Snížení spotřeby energie budovy podpoří i zateplení stropů. „Opravy začaly 15. června a skončit by měly 15. září.

více... | Publikováno 26.06.2017

Zeď hranického hřbitova se opravuje

Opravovaná zeď

Rekonstrukce Hranického hřbitova začala v první polovině července. První na řadu přišla ohradní kamenná zeď, která je v havarijním stavu a rekonstrukce je nezbytná pro zajištění její funkčnosti a bezpečnosti.

více... | Publikováno 31.05.2017

Hranický prapor měnil velitele

Předání funkce velitele

71. mechanizovaný prapor v Hranicích má nového velitele - pplk. Petra Blechu. Předání funkcí proběhlo při nástupu praporu v kasárnách gen. Zahálky. Byly také uděleny Pamětní odznaky 71. mechanizovaného praporu - starostovi města Hranice Jiřímu Kudláčkovi, zástupci náčelníka štábu brigády pplk.Petru Šimkovi a předsedovi klubu vojenských důchodců plk. Miroslavu Sukovi.

více... | Publikováno 01.09.2017

L. Krpálek měl autogramiádu v Hranicích

Navzdory svému zranění z tréninku se olympijský vítěz a mistr světa a sportovec roku 2016 Lukáš Krpálek, spolu se svým reprezentačním kolegou Davidem Klammertem (mistr Evropy do 23 let) a šéftrenérem reprezentace Petrem Lacinou, zúčastnil setkání s vedením města, podepsal se do Zlaté knihy města a absolvoval i následnou autogramiádu ve dvoraně zámku.

více... | Publikováno 10.08.2017

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Pozemky v Drahotuších

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemky, připravené k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 28.03.2017

Město opravilo cestu u kynologického cvičiště

Panelová cesta kolem kynologického cvičiště, která spojuje ulici Pod Křivým a panelovou cestu u zahrádkářské kolonie (ul. Žáčkova), která byla ve špatném technickém stavu, byla nyní opravena. Poškozené části vozovky byly vyspraveny štěrkodrtí a výmoly byly zasypány a zhutněny.

více... | Publikováno 04.09.2017

Městská policie má nový způsob evidence kol

Jako obranu proti krádežím bicyklů používá městská policie nový způsob evidence kol. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101. Stejným způsobem lze evidovat i  elektrokola nebo kompenzační pomůcky pro tělesně postižené.

více... | Publikováno 20.07.2016

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... 6... další strana }

Hranický deník

Lídr ODS Michal Zácha ON-LINE. Ptejte se

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Drakiáda v Drahotuších přilákala desítky dětí

FOTOGALERIE / Nádherně modrá obloha nad drahotušským letištěm a na ní létající skvosty různých tvarů a rozličných rozměrů. Tentokrát není řeč o létajících strojích, ale o dracích z papíru, igelitu či jiného materiálu. Na velké travnaté ploše letiště i nad ní se totiž uskutečnil čtvrtý ročník Drakiády.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Revitalizace sídliště Nová pokračuje

Revitalizace sídliště Nová je v plném proudu a výsledky prací se začínají pomalu ale jistě projevovat. Parkovací místa jsou vyfrézovaná, chodníky se rýsují.

V Lipníku se otevřely brány hasičské zbrojnice pro veřejnost

Pátek třináctého je z neznámého důvodu nejsmolnějším dnem pro každého člověka. Nikoliv však pro hasiče. Ti vždy v tento čas pořádají Den požární bezpečnosti, kdy otevřou brány svých zbrojnic pro veřejnost, které dají možnost nahlédnout do jejich pracovního života.