Při koupi pozemku dejte pozor na územní plán

Často dochází k tomu, že si zájemci o výstavbu rodinného domu koupí parcelu, popisovanou prodávajícím jako pozemek pro výstavbu rodinného domu. Toto tvrzení se většinou opírá o zařazení parcely do ploch určených územním plánem k výstavbě rodinných domů.

více... | Publikováno 08.03.2017

Publikace "Jak hospodařit s dešťovou vodou"

Logo Lesy Praha

Vzhledem k  výkyvům počasí a suššímu období posledních let Vám nabízíme praktického rádce pro obnovu propustnosti povrchů a zasakování "Jak hospodařit s dešťovou vodou na soukromém pozemku".

více... | Publikováno 03.04.2017

Rozmisťujeme kontejnery pro odpad ze zahrádek

Od dubna budou zdarma přistavovány velkoobjemové kontejnery pro uložení odpadů ze zahrádek dle níže uvedeného harmonogramu. Upozorňujeme, že kontejnery jsou učeny pouze na biologicky rozložitelné odpady.

více... | Publikováno 15.03.2017

Spisovatel Vondruška se zapsal do Zlaté knihy města (video)

V. Vondruška

Úspěšnou besedu před zcela zaplněným Hudebním sálem v Zámecké ulici absolvoval v úterý 4. dubna známý český spisovatel Vlastimil Vondruška. (Reportáž - rozhovor s V: Vondruškou)

více... | Publikováno 10.04.2017

Svoz komunálního odpadu v květnu

Jak bude probíhat svoz komunálního odpadu o květnových svátcích? Náhradní svoz odpadu se posouvá z pondělí na úterý. To znamená, že za pondělí 1.5. bude náhradní svoz proveden v úterý 2.5. a za pondělí 8. 5. bude náhradní svoz bude proveden v úterý 9. 5. Sběrný dvůr a skládka Jelení kopec budou jak 1. 5., tak 8. 5. uzavřeny.

více... | Publikováno 07.04.2017

V Hranicích se rozběhla akce za 134 milionů (fotogalerie)

Zahájení stavby

Největší akce za poslední roky se rozbíhá v těchto dnech v Hranicích. Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. zahajuje ve městě další etapu dostavby kanalizace. Akce přinese i dopravní omezení.

více... | Publikováno 06.04.2017

Auta z bezprostřední blízkosti školy zmizí

Auta  ke škole nepatří

Automobilová doprava před školou ZŠ a MŠ Šromotovo bude zakázána a vjezd automobilů přímo před školu nebude povolen. Jde o reakci na nedávnou nehodu, kdy auto u školy porazilo a zranilo dívku.

více... | Publikováno 08.03.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... další strana }

Hranický deník

V Ústí uklízejí bahno po rozlití Bečvy

Čištění zablácených cest, stěhování laviček zpět na venkovní posezení, úklid v kiosku. Obyvatelé Ústí na Hranicku až do páteční noci trnuli hrůzou, zda se voda, která zaplavila místní fotbalové hřiště, dostane dál. Po sobotní optimistické prognóze meteorologů se s vervou pustili do úklidu spouště, který po sobě rozvodněná řeka zanechala.

HP TRONIC rozdělí nejvyšší roční odměny za posledních pět let

Zlínská společnost HP TRONIC, která je mj. provozovatelem prodejen Euronics, e-shopu Kasa.cz či majitelem společnosti ETA, dosáhla v roce 2016 zisku 104 milionů korun, což je více jak trojnásobek oproti roku 2015.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Bečva se umoudřila, povodně už nehrozí

Nevyzpytatelná příroda si opět pohrála s nervy obyvatel Přerovska. Rozbouřená Bečva v pátek zaplavila sportovní hřiště v Ústí na Hranicku a uzavřela také cestu z obce směrem na Hranice. Hasiči zasahovali na několika místech.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.