Město dává šanci dlužníkům

Využít amnestie a zaplatit dlužné nájemné bez poplatků z prodlení a úroků mohou až do konce září 2017 dlužníci nájemného v Hranicích. Prominutí poplatků z prodlení a úroků z prodlení schválilo březnové zastupitelstvo města Hranic.

více... | Publikováno 29.03.2017

Městská policie má nový způsob evidence kol

Jako obranu proti krádežím bicyklů používá městská policie nový způsob evidence kol. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101. Stejným způsobem lze evidovat i  elektrokola nebo kompenzační pomůcky pro tělesně postižené.

více... | Publikováno 20.07.2016

Upozornění občanům, kteří žádají o pasy

V poslední době došlo v Hranicích k velkému nárůstu žádostí o vydání cestovního dokladu, zejména v pondělí a středu v odpoledních hodinách od 12:30 do 17:00 hodin. Proto doporučujeme využít možnost návštěvy buď v pondělí a středu dopoledne, nebo v úterý a čtvrtek, případně využít možnosti elektronické rezervace návštěv.

více... | Publikováno 11.05.2017

Aplikace Dej Tip se rozšířila o platformu Windows Phone

Aplikace Dej Tip se rozšířila o platformu Windows Phone Aplikace Dej tip, kterou Hranice využívají pro nahlášení drobných závad ve městě a jejich rychlé odstranění, již funguje i pro platformu Windows Phone. Veškerá funkčnost aplikace je stejná jako u aplikací pro platformu Android a iOS.

více... | Publikováno 15.12.2016

Čeká nás změna televizního vysílání

České televizní vysílání prochází další velkou změnou. Vysílače Českých radiokomunikací postupně spouštějí vysílání v modernějším formátu DVB-T2.

více... | Publikováno 27.04.2017

Městská policie přijme strážníka

Výběrové řízení na místo strážníka Městské policie Hranice vypsal starosta města Hranic. Termín nástupu podle dohody.

více... | Publikováno 08.03.2017

Opět se chystají "kotlíkové" dotace

Olomoucký kraj plánuje v druhé polovině roku 2017 vyhlásit druhý dotační program tzv. kotlíkových dotací. Olomoucký kraj nyní zjišťuje zájem o kotlíkové dotace, proto na webových stránkách spustil anketu.

více... | Publikováno 27.02.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... další strana }

Hranický deník

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Na Hefaiston dorazí kováři z celého světa

Rozžhavené výhně, u nichž vznikají přímo před zraky návštěvníků originální kovářská díla. Atmosféra celosvětového setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně se každému, kdo ji jednou zažil, vryje do paměti. Na šestatřicátý ročník Hefaistonu, který se uskuteční v sobotu 26. a neděli 27. srpna, je přihlášeno čtyři sta mistrů černého cechu z celé řady zemí. Organizátoři ale očekávají, že jich dorazí přes pět set.

Propojení ulic Pod Křivým a Havlíčkova je hotové. Zbývá jen dořešit formality

Propojení dvou slepých ulic Pod Křivým a Havlíčkova dorazilo do zdárného konce a zanedlouho po nové cestě budou moci jezdit občané. Zbývá však dořešit formality.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen

Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

Karlovský gastrofestival letos přivítá rakouského Michelina, Toniho Mörwalda

FOTOGALERIE / Již podeváté budou valašské Velké Karlovice na začátku podzimu hostit populární Karlovský gastrofestival. Nenechejte si 7. a 8. října ujít nejnavštěvovanější gastronomickou událost s jedinečnou atmosférou uprostřed krásné přírody Beskyd, navíc opět se speciálním hostem – tentokrát rakouským michelinským šéfkuchařem Tonim Mörwaldem.