Hranice i letos jezdí do práce na kole

Město Hranice se již po třetí zapojilo do projektu Do práce na kole. I pro letošní rok je koordinátorem Hranická rozvojová agentura, která s městem spolupracuje v různých oblastech, především v oblasti cestovního ruchu, ale i dalších rozvojových záležitostech. Hranice a celý region je protkaný hustou sítí cyklistických tras, prochází tudy první cyklodálnice v ČR – 160 km dlouhá Cyklostezka Bečva a Hranice dlouhodobě podporují cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy.

více... | Publikováno 22.03.2017

Městská policie má nový způsob evidence kol

Jako obranu proti krádežím bicyklů rozjíždí městská policie nový způsob evidence kol. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 20.07.2016

Aplikace Dej Tip se rozšířila o platformu Windows Phone

Aplikace Dej Tip se rozšířila o platformu Windows Phone Aplikace Dej tip, kterou Hranice využívají pro nahlášení drobných závad ve městě a jejich rychlé odstranění, již funguje i pro platformu Windows Phone. Veškerá funkčnost aplikace je stejná jako u aplikací pro platformu Android a iOS.

více... | Publikováno 15.12.2016

Návštěvu přes internet lze objednat i na pátek

Návštěvu některých agend městského úřadu si v Hranicích lze objednat prostřednictvím internetu a to i na pátek. Elektronický rezervační systém se týká dopravně - správních agend ( řidičské a technické průkazy), dále občanských průkazů a cestovních dokladů, změn pobytu, ověřování opisů a podpisů a matriky. Na městském úřadu lze také využít služeb Czech POINTu.

více... | Publikováno 13.05.2011

Nalezená, odchycená a ztracená zvířata - 2017

štěně

Toulaví psi, kteří jsou odchyceni v Hranicích jsou přemísťováni do psího útulku Ligy na ochranu zvířat Olomouc. Zájemci o pejsky nebo majitelé, hledající svého zaběhlého miláčka se mohou podívat na jejich webové stránky. Nyní se hledá fena bernského salašnického psa Abby.

více... | Publikováno 12.01.2017

Statistici chystají šetření životních podmínek v domácnostech

V sobotu 4. února začíná každoroční šetření životních podmínek a příjmů domácností organizované Českým statistickým úřadem. Odborně proškolení tazatelé navštíví v období od 4. února do 28. května více než 11 tisíc rodin. Cílem je získat aktuální data pro hodnocení sociální a ekonomické situace obyvatel.

více... | Publikováno 02.02.2017

Spotřebitelská poradna v Hranicích

Již třetím rokem působí v Hranicích spotřebitelská poradna, kterou provozuje nezisková organizace Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s., se sídlem Střelniční 75/8, 70200 Ostrava. Sdružení poskytuje spotřebitelům zdarma základní informace o reklamačním řízení, o délce záruční doby, lhůtě k vyřízení reklamace nebo podmínkách odstoupení od kupní smlouvy.

více... | Publikováno 25.01.2017

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... další strana }

Hranický deník

V Ústí uklízejí bahno po rozlití Bečvy

Čištění zablácených cest, stěhování laviček zpět na venkovní posezení, úklid v kiosku. Obyvatelé Ústí na Hranicku až do páteční noci trnuli hrůzou, zda se voda, která zaplavila místní fotbalové hřiště, dostane dál. Po sobotní optimistické prognóze meteorologů se s vervou pustili do úklidu spouště, který po sobě rozvodněná řeka zanechala.

HP TRONIC rozdělí nejvyšší roční odměny za posledních pět let

Zlínská společnost HP TRONIC, která je mj. provozovatelem prodejen Euronics, e-shopu Kasa.cz či majitelem společnosti ETA, dosáhla v roce 2016 zisku 104 milionů korun, což je více jak trojnásobek oproti roku 2015.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Bečva se umoudřila, povodně už nehrozí

Nevyzpytatelná příroda si opět pohrála s nervy obyvatel Přerovska. Rozbouřená Bečva v pátek zaplavila sportovní hřiště v Ústí na Hranicku a uzavřela také cestu z obce směrem na Hranice. Hasiči zasahovali na několika místech.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.