Při koupi pozemku dejte pozor na územní plán

Často dochází k tomu, že si zájemci o výstavbu rodinného domu koupí parcelu, popisovanou prodávajícím jako pozemek pro výstavbu rodinného domu. Toto tvrzení se většinou opírá o zařazení parcely do ploch určených územním plánem k výstavbě rodinných domů.

více... | Publikováno 08.03.2017

Publikace "Jak hospodařit s dešťovou vodou"

Logo Lesy Praha

Vzhledem k  výkyvům počasí a suššímu období posledních let Vám nabízíme praktického rádce pro obnovu propustnosti povrchů a zasakování "Jak hospodařit s dešťovou vodou na soukromém pozemku".

více... | Publikováno 03.04.2017

Návštěvu přes internet lze objednat i na pátek

Návštěvu některých agend městského úřadu si v Hranicích lze objednat prostřednictvím internetu a to i na pátek. Elektronický rezervační systém se týká dopravně - správních agend ( řidičské a technické průkazy), dále občanských průkazů a cestovních dokladů, změn pobytu, ověřování opisů a podpisů a matriky. Na městském úřadu lze také využít služeb Czech POINTu.

více... | Publikováno 13.05.2011

Nalezená, odchycená a ztracená zvířata - 2017

štěně

Toulaví psi, kteří jsou odchyceni v Hranicích jsou přemísťováni do psího útulku Ligy na ochranu zvířat Olomouc. Zájemci o pejsky nebo majitelé, hledající svého zaběhlého miláčka se mohou podívat na jejich webové stránky. Nyní se hledá fena bernského salašnického psa Abby.

více... | Publikováno 12.01.2017

Spotřebitelská poradna v Hranicích

Již několik let působí v Hranicích spotřebitelská poradna, kterou provozuje nezisková organizace Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s., se sídlem Střelniční 75/8, 70200 Ostrava. Sdružení poskytuje spotřebitelům zdarma základní informace o reklamačním řízení, o délce záruční doby, lhůtě k vyřízení reklamace nebo podmínkách odstoupení od kupní smlouvy.

více... | Publikováno 25.01.2017

Senátorka se setkává s občany Hranicka

Senátorka RNDr. Jitka Seitlová se setkává s občany Hranic a okolí.

více... | Publikováno 02.12.2014

Jak se dozvíte o kulturních akcích v Hranicích

V Hranicích se měsíčně konají desítky kulturních, společenských a sportovních událostí. Jak se ale o jejich konání dozvíte?

více... | Publikováno 08.04.2016

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... 5... další strana }

Hranický deník

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Na Hefaiston dorazí kováři z celého světa

Rozžhavené výhně, u nichž vznikají přímo před zraky návštěvníků originální kovářská díla. Atmosféra celosvětového setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně se každému, kdo ji jednou zažil, vryje do paměti. Na šestatřicátý ročník Hefaistonu, který se uskuteční v sobotu 26. a neděli 27. srpna, je přihlášeno čtyři sta mistrů černého cechu z celé řady zemí. Organizátoři ale očekávají, že jich dorazí přes pět set.

Propojení ulic Pod Křivým a Havlíčkova je hotové. Zbývá jen dořešit formality

Propojení dvou slepých ulic Pod Křivým a Havlíčkova dorazilo do zdárného konce a zanedlouho po nové cestě budou moci jezdit občané. Zbývá však dořešit formality.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen

Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

Karlovský gastrofestival letos přivítá rakouského Michelina, Toniho Mörwalda

FOTOGALERIE / Již podeváté budou valašské Velké Karlovice na začátku podzimu hostit populární Karlovský gastrofestival. Nenechejte si 7. a 8. října ujít nejnavštěvovanější gastronomickou událost s jedinečnou atmosférou uprostřed krásné přírody Beskyd, navíc opět se speciálním hostem – tentokrát rakouským michelinským šéfkuchařem Tonim Mörwaldem.