Recyklojízda projela Hranicemi

Město Hranice se stalo osmnáctou zastávkou týmu Recyklojízda 2017, který se v září chystá projet Českou republiku od západu na východ, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. Do Hranic tým na elektrokolech dorazil ve středu 13. září ráno. Na Pernštejnském náměstí bude mít od 8,00 hodin info stánek, kde se návštěvníci dozvědí více o recyklaci baterií a domů si mohou odnést krabičku ECOCHEESE pro třídění baterií v domácnosti. Po setkání se zástupci města Hranice tým vyrazí směr Nový Jičín. Projekt organizuje nezisková společnost ECOBAT a informace o něm jsou k dispozici na www.ecobat.cz nebo na facebookovém profilu Recyklojízda 2017.

Tříčlenný tým si dal za cíl na elektrokolech zdolat přes 700 kilometrů. Vyjíždí v úterý 5. září z Aše a končí 14. září v nejvýchodnější obci republiky Bukovec. Na cestě má 23 zastávek v českých a moravských městech.

Recyklojízda je koncipována jako otevřený projekt a zapojit se do něj může kdokoliv. Princip je jednoduchý. Kdekoliv po trase se mohou lidé připojovat a kus cesty s týmem Recyklojízdy zdolat. Vítáni jsou lidé nejen na elektrokolech, ale i na běžných kolech, koloběžkách nebo zdatní běžci.

„Celou akci děláme především proto, že chceme jít mezi lidi, mluvit s nimi o tom, že i když se někomu mohou zdát baterky malé, do koše rozhodně nepatří. Je potřeba je odnášet na sběrná místa, odkud putují na recyklaci. Chráníme tím životní prostředí,“ říká Eva Gallatová, která je členkou týmu Recyklojízdy a zároveň zastupuje neziskovou společnost ECOBAT. Ta v České republice již 15 let zajišťuje zpětný odběr a recyklaci přenosných baterií. Projektem Recyklojízda také ECOBAT podporuje Evropský den recyklace baterií, který připadá na 9. září.

Recyklojízda v Hranicích

Připojit se mohli i lidé v Hranicích a okolí

Zapojit do projektu Recyklojízda se mohou i lidé v Hranicích a okolí, a to hned dvěma způsoby. Jednak tím, že na sběrná místa přinesou použité baterie. „A pak je tu druhá možnost. Jednoduše vezmou kolo, elektrokolo nebo třeba koloběžku a zdolají pár kilometrů společně s námi a podpoří tím dobrou věc. Zveme všechny nadšence – jednotlivce i celé kolektivy – kamarády, organizace, školy, školky, ale třeba i firemní týmy, aby se k nám na kus cesty připojili,“ dodává členka základního týmu Recyklojízdy Eva Gallatová.

RECYKLOJÍZDA v HRANICÍCH

• Ve středu 13. září 2017 od 8,00 hod. se na vás těšíme na Pernštejnském náměstí.
  • Čeká na vás info stánek Recyklojízda 2017, kde se dozvíte více o recyklaci baterií a domů si můžete odnést krabičku ECOCHEESE pro třídění baterií v domácnosti.
  • V 8,00 hod. setkání se zástupci města Hranice.
  • V 8,30 hod. vyjíždíme z Hranic směr Nový Jičín.
  • Kdo se chce připojit, je vítán (na kole, koloběžce i po vlastních nohách).
  • Sledujte nás na Facebooku @Recyklojízda 2017 a na www.ecobat.cz

Hranický deník

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Podzim v Zámeckém klubu: Vladimír Mišík i místní kapely

Vladimír Mišík, hranické kapely nebo kinokavárna. Takový bude program v Zámeckém klubu následující sezonu. Kromě kultury má ale přijít i na zajímavé přednášky nebo semináře.

Limetal má nový klip a chystá turné. Začne v Hranicích

VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Farm food festival provoní přerovské výstaviště. Co vás čeká?

Na tradiční Gulášfest, který každoročně přilákal na přerovské výstaviště až pět tisíc lidí, navazuje v letošním roce akce s názvem Farm food festival Přerov 2017.