Upozornění občanům, kteří žádají o pasy

V poslední době došlo v Hranicích k velkému nárůstu žádostí o vydání cestovního dokladu, zejména v pondělí a středu v odpoledních hodinách od 12:30 do 17:00 hodin. Není ale v možnostech pracovníků vyřizovat občany až do 19 hodin a odbavit všechny čekající.

Proto žádáme žadatele o zvážení návštěvy úřadu v těchto exponovaných hodinách. Doporučujeme využít možnost návštěvy buď v pondělí a středu dopoledne, nebo v úterý a čtvrtek, případně využít možnosti elektronické rezervace návštěv.

Dále důrazně upozorňujeme, aby si každý občan, který jde vyřizovat doklad, vzal na vyvolávacím systému pořadové číslo. To například znamená, že 4 členná rodina si na systému vygeneruje 4 čísla, ne pouze jedno. Při uvedeném příkladu se totiž doba pořízení neúměrně prodlužuje z cca 25 minut i na více než hodinu.

Bez pořadového čísla nebude NIKDO obsloužen, i kdyby čekal v řadě dlouhou dobu.

Hranický deník

V Hranicích stále označují kola proti krádeži. Zájemců přibývá

Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor

Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Radim Jirout: Vadí mi, že se teď z vody stalo politické téma

ROZHOVOR / Voda je v poslední době tématem, které hýbe Českem. Politici volají po návratu do českých rukou a zastavení zisků plynoucích do zahraničí.