obsah:

Upozornění občanům, kteří žádají o pasy

V poslední době došlo v Hranicích k velkému nárůstu žádostí o vydání cestovního dokladu, zejména v pondělí a středu v odpoledních hodinách od 12:30 do 17:00 hodin. Není ale v možnostech pracovníků vyřizovat občany až do 19 hodin a odbavit všechny čekající.

Proto žádáme žadatele o zvážení návštěvy úřadu v těchto exponovaných hodinách. Doporučujeme využít možnost návštěvy buď v pondělí a středu dopoledne, nebo v úterý a čtvrtek, případně využít možnosti elektronické rezervace návštěv.

Dále důrazně upozorňujeme, aby si každý občan, který jde vyřizovat doklad, vzal na vyvolávacím systému pořadové číslo. To například znamená, že 4 členná rodina si na systému vygeneruje 4 čísla, ne pouze jedno. Při uvedeném příkladu se totiž doba pořízení neúměrně prodlužuje z cca 25 minut i na více než hodinu.

Bez pořadového čísla nebude NIKDO obsloužen, i kdyby čekal v řadě dlouhou dobu. 

Hranický deník

Letní kino v Hranicích otevře 1. června. Zve na Vetřelce i Piráty

S příchodem teplých dní a léta se jako každý rok otevře hranické letní kino, které divákům nabídne nejnovější filmy po dobu tří měsíců.


Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.


Ve dvoraně ocenily nejlepší obrázky dětí pro děti. Tady jsou výsledky

Celkem 207 obrázků se sešlo ve výtvarné soutěži Děti dětem, do které se zapojilo jedenáct mateřských a základních škol z celého Hranicka.


Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.


/VIDEO/ Hrad Helfštýn obsadili rytíři, armády i zásahovka

Výsledek bitvy je pokaždé stejný. Má jen vítěze a poraženého. Jak vypadaly romantické souboje v dobách, kdy zemřel rukou nepřítele ruský básník Michal Jurjevič Lermontov? A jakou taktiku používá dnes policie?
Jazykové verze

  • Čeština
  • English