Dostavba kanalizace - bude se frézovat Havlíčkova ulice

Od 7. srpna bude v rámci dostavby kanalizace v Hranicích probíhat frézování ulice Havlíčkova. Od 8. srpna  se má provádět frézování  1. části  od č.p. 1268 do č.p. 2089. Práce mají postupovat  od č. 1268  směrem nahoru. Termín 2. části frézování od  č.p. 2089 do č.p.  2085 bude upřesněn. Objízdná trasa povede po nové spojovací komunikaci mezi ulicemi Pod Křivým a Havlíčkova.

Největší akce za poslední roky v Hranicích je další etapa dostavbby kanalizace, kterou provádí společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. Spolu s městem Hranice připravila a vysoutěžila dodavatele stavby Dostavba kanalizace v Hranicích, kterým se stala zkušená společnost OHL ŽS, a.s.

Jedná se o komplex několika staveb, kdy celková hodnota činí 133,6  milionů korun (bez DPH). VaK Přerov bude investorsky zajišťovat výstavbu akce „Zlepšení ekologického stavu řeky Bečvy v Hranicích“, která zahrnuje výstavbu 3 retenčních nádrží a splaškové kanalizace v ulicích Kropáčova, Tesaříkova, Havlíčkova a Pod Křivým. (Prezentace stavby - viz příloha)

První retenční nádrž bude umístěna na levém břehu Veličky na Šromotově náměstí (u schodů),

Retenční nádrž u Veličky

zbývající dvě u Bečvy. Jedna nádrž bude pravobřežní, ta bude umístěná před ČOV a druhá, levobřežní, u jezu. Účelem retenčních nádrží, s celkovým objemem cca 3 000 m3, je zachytit při deštích vodu z jednotné kanalizace, která by jinak odtekla do řeky a po odeznění dešťů zachycenou vodu přečerpat a vyčistit na ČOV.

Retenční nádrž u jezu

Nová splašková kanalizace bude mít délku 3,4 km a její součástí budou 2 čerpací stanice. Na kanalizaci bude možno nově připojit až 80 nemovitostí. Náklady na stavby VaKu budou činit 118 mil. Kč a předpokládá se poskytnutí dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši cca 70 mil. Kč. V příloze naleznete seznam několika firem, na které se mohou občané obracet, pokud budou chtít vybudovat kanalizační přípojku.

Město Hranice postaví v souběhu s novou splaškovou kanalizací dešťovou kanalizaci délky 1,8 km nákladem 15,6 mil. Kč a zcela ji uhradí ze svého rozpočtu.

Stavba bude probíhat od 29. 3. 2017 do konce června 2018 po jednotlivých etapách. Stavět se začne v ulicích Kropáčova a Tesaříkova. Výstavba si zde vyžádá dopravní omezení až do  listopadu 2017, ale lidé, kteří zde bydlí, se ke svým domům dostanou. Ztížené bude ale parkování, občané mohou využít parkoviště na Motošíně za deset korun na den. .

V dubnu se rozběhne i výstavba retenční nádrže u Šromotova náměstí. Zde chceme upozornit řidiče na zvýšenou opatrnost, protože bude docházet k výjezdu vozidel ze stavby. Problémem by mohl být i hluk, protože v květnu bude docházet k pažení jámy nádrže.

Na slavnostním zahájení stavby „Dostavba kanalizace v Hranicích“ se 11. dubna v zasedací místnosti MěÚ Hranice sešli zástupci města Hranic, investora stavby (Vodovody a kanalizace Přerov, a.s.), jejího hlavního dodavatele (OHL ŽS, a.s.), stavebního dozoru a dalších firem. Všichni se poté přesunuli na Šromotovo náměstí, k místu stavby jedné z retenčních nádrží.

Přílohy ke stažení

Hranický deník

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Na Hefaiston dorazí kováři z celého světa

Rozžhavené výhně, u nichž vznikají přímo před zraky návštěvníků originální kovářská díla. Atmosféra celosvětového setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně se každému, kdo ji jednou zažil, vryje do paměti. Na šestatřicátý ročník Hefaistonu, který se uskuteční v sobotu 26. a neděli 27. srpna, je přihlášeno čtyři sta mistrů černého cechu z celé řady zemí. Organizátoři ale očekávají, že jich dorazí přes pět set.

Propojení ulic Pod Křivým a Havlíčkova je hotové. Zbývá jen dořešit formality

Propojení dvou slepých ulic Pod Křivým a Havlíčkova dorazilo do zdárného konce a zanedlouho po nové cestě budou moci jezdit občané. Zbývá však dořešit formality.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen

Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

Karlovský gastrofestival letos přivítá rakouského Michelina, Toniho Mörwalda

FOTOGALERIE / Již podeváté budou valašské Velké Karlovice na začátku podzimu hostit populární Karlovský gastrofestival. Nenechejte si 7. a 8. října ujít nejnavštěvovanější gastronomickou událost s jedinečnou atmosférou uprostřed krásné přírody Beskyd, navíc opět se speciálním hostem – tentokrát rakouským michelinským šéfkuchařem Tonim Mörwaldem.