obsah:

V místních částech proběhne sběr nebezpečného odpadu

Pravidelný sběr nebezpečného odpadu z domácností  proběhne v sobotu 23. září  2017 v hranických místních částech Slavíč, Drahotuše, Rybáře, Uhřínov, Středolesí, Velká, Lhotka a Valšovice.

Bezplatně budou odebírány výhradně tyto odpady:

Sklo a keramika znečištěné škodlivinami, olejové filtry, olověné akumulátory, suché baterie, monočlánky, zářivky a ostatní odpad obsahující rtuť, obaly a nádoby ze žel. a neželezných kovů se zbytky škodlivin, pesticidy, odpadní oleje motorové a převodové, ředidla, staré nátěrové hmoty, kosmet. přípravky s prošlou záruční lhůtou, obaly a nádoby z plastů se zbytky škodlivin, pneumatiky z osobních automobilů, textilní materiál znečištěný, vyřazené chemikálie, obaly od sprejů, rádia, televize, monitory, ledničky aj. elektrospotřebiče.

Odbor správy majetku MěÚ Hranice upozorňuje, že firma EKOLTES Hranice, a.s. odebírá odpady od obyvatel přímo do sběrných vozidel. V případě, že občan bude odkládat odpad na sběrné místo před zahájením sběru nebo po jeho ukončení, bude mu uložena pokuta až do částky 50 tisíc korun, kvůli založení černé skládky. Tímto opatřením chceme zabránit znečišťování veřejného prostranství.

Časový harmonogram sběru 23.9.2017 :

Sběrné místo

příjezd

odjezd

Slavíč – u školy

8:00

8:20

Rybáře – u mostu

8:30

8:45

Uhřínov – u autobusové zastávky

9:15

9:25

Středolesí – u obchodu

9:30

9:40

Drahotuše – u nádraží ČD

10:00

10:25

Drahotuše – na Náměstí Osvobození

10:30

11:00

Drahotuše – u kostela církve Českoslov. husitské

11:05

11:25

Velká – u hospody

11:40

12:00

Lhotka – autobusová točna

12:05

12:20

Velká – most

12:30

12:50

Valšovice – u obchodu

13:20

13:45

 

Hranický deník

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.


Podzim v Zámeckém klubu: Vladimír Mišík i místní kapely

Vladimír Mišík, hranické kapely nebo kinokavárna. Takový bude program v Zámeckém klubu následující sezonu. Kromě kultury má ale přijít i na zajímavé přednášky nebo semináře.


Limetal má nový klip a chystá turné. Začne v Hranicích

VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.


Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.


Farm food festival provoní přerovské výstaviště. Co vás čeká?

Na tradiční Gulášfest, který každoročně přilákal na přerovské výstaviště až pět tisíc lidí, navazuje v letošním roce akce s názvem Farm food festival Přerov 2017.
Jazykové verze

  • Čeština
  • English