VaK chystá revizi ventilů ve vodovodech

VaK Přerov a.s. upozornil, že ve dnech dne 29. 8. a 30. 8. 2017 v noci bude provádět úplné revize redukčních ventilů na přívodních vodovodních řadech pro město Hranice a okolí a Bělotínsko. Tyto práce se budou provádět v nočních hodinách, aby dopad na zásobení odběratelů byl minimalizován. Dojde ke krátkodobému přerušení dodávky vody v Bělotíně, Kunčicích, Lučicích, Nejdku a Polomu.

Současně upozorňujeme odběratele na možné zbarvení vody spojené s uvedením vodovodů do provozu a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Zároveň se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezporuchový provoz vodovodů ve městě a okolí. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo e-mail: dispecink@vakpr.cz.

Přehled prací:

Bělotín, redukční šachta – odstávka RV dne 29.8.2017 od 22,30 do 24,00 hodin ( Bude přerušena dodávka vody v Bělotíně, Kunčicích, Lučicích, Nejdku a v Polomu.

Hranice, Bezručova ulice, redukční šachta – odstávka RV pro DTP dne 30.8.2017 od 24,00 do 2,00 hodin (nebude přerušena dodávka vody, ale může dojít ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody – zbarvení v Hranicích, Drahotuších, Slavíčí, Rybářích a v Klokočí).

Hranice, Bezručova ulice, redukční šachta – odstávka RD pro VTP dne 30.8.2017 od 2,00 do 3,30 hodin (nebude přerušena dodávka vody, ale může dojít ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody – zbarvení v Hranicích, Drahotuších, Slavíčí, Rybářích a v Klokočí).

Hranice, Vrchlického ulice, redukční šachta – odstávka RV pro DTP dne 30.8.2017 od 3,30 do 5,30 hodin (nebude přerušena dodávka vody, ale může dojít ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody – zbarvení v Hranicích, Drahotuších, Slavíčí, Rybářích a v Klokočí).

Hranice, Vrchlického ulice, redukční šachta – odstávka RV pro VTP dne 30.8.2017 od 5,30 do 7,00 hodin (nebude přerušena dodávka vody, ale může dojít ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody – zbarvení v Hranicích, Drahotuších, Slavíčí, Rybářích a v Klokočí).

Hranický deník

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Na Hefaiston dorazí kováři z celého světa

Rozžhavené výhně, u nichž vznikají přímo před zraky návštěvníků originální kovářská díla. Atmosféra celosvětového setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně se každému, kdo ji jednou zažil, vryje do paměti. Na šestatřicátý ročník Hefaistonu, který se uskuteční v sobotu 26. a neděli 27. srpna, je přihlášeno čtyři sta mistrů černého cechu z celé řady zemí. Organizátoři ale očekávají, že jich dorazí přes pět set.

Propojení ulic Pod Křivým a Havlíčkova je hotové. Zbývá jen dořešit formality

Propojení dvou slepých ulic Pod Křivým a Havlíčkova dorazilo do zdárného konce a zanedlouho po nové cestě budou moci jezdit občané. Zbývá však dořešit formality.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen

Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

Karlovský gastrofestival letos přivítá rakouského Michelina, Toniho Mörwalda

FOTOGALERIE / Již podeváté budou valašské Velké Karlovice na začátku podzimu hostit populární Karlovský gastrofestival. Nenechejte si 7. a 8. října ujít nejnavštěvovanější gastronomickou událost s jedinečnou atmosférou uprostřed krásné přírody Beskyd, navíc opět se speciálním hostem – tentokrát rakouským michelinským šéfkuchařem Tonim Mörwaldem.