Slavnostní nástup vojáků na Masarykově náměstí

Slavnostní nástup příslušníků 7. mechanizované brigády "Dukelská" Armády České republiky u příležitosti 72. výročí osvobození se uskutečnil v pátek 5. května na Masarykově náměstí v Hranicích. Účastnili se ho také průzkumníci zahraničních armád z Polska, Rakouska, Slovenska a Spojených států amerických, kteří se v předchozích dnech podíleli na cvičení SCREENER 2017.  Šlo o příslušníky 22. praporu horské pěchoty (Polsko), 2. mechanizované brigády (Slovensko), 134. jízdního pluku národní gardy (USA) a 2. jízdního pluku armády Spojených států.

Hranický deník

V Hranicích stále označují kola proti krádeži. Zájemců přibývá

Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor

Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Radim Jirout: Vadí mi, že se teď z vody stalo politické téma

ROZHOVOR / Voda je v poslední době tématem, které hýbe Českem. Politici volají po návratu do českých rukou a zastavení zisků plynoucích do zahraničí.