Slavnostní nástup vojáků na Masarykově náměstí

Slavnostní nástup příslušníků 7. mechanizované brigády "Dukelská" Armády České republiky u příležitosti 72. výročí osvobození se uskutečnil v pátek 5. května na Masarykově náměstí v Hranicích. Účastnili se ho také průzkumníci zahraničních armád z Polska, Rakouska, Slovenska a Spojených států amerických, kteří se v předchozích dnech podíleli na cvičení SCREENER 2017.  Šlo o příslušníky 22. praporu horské pěchoty (Polsko), 2. mechanizované brigády (Slovensko), 134. jízdního pluku národní gardy (USA) a 2. jízdního pluku armády Spojených států.

Hranický deník

Letní kino v Hranicích otevře 1. června. Zve na Vetřelce i Piráty

S příchodem teplých dní a léta se jako každý rok otevře hranické letní kino, které divákům nabídne nejnovější filmy po dobu tří měsíců.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Ve dvoraně ocenily nejlepší obrázky dětí pro děti. Tady jsou výsledky

Celkem 207 obrázků se sešlo ve výtvarné soutěži Děti dětem, do které se zapojilo jedenáct mateřských a základních škol z celého Hranicka.

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

/VIDEO/ Hrad Helfštýn obsadili rytíři, armády i zásahovka

Výsledek bitvy je pokaždé stejný. Má jen vítěze a poraženého. Jak vypadaly romantické souboje v dobách, kdy zemřel rukou nepřítele ruský básník Michal Jurjevič Lermontov? A jakou taktiku používá dnes policie?