Začala oprava sochy Panny Marie Immaculata

Začala odborná oprava sochy Panny Marie Immaculata na Masarykově náměstí. Prvním krokem byla demontáž kovového zábradlí okolo sochy Panny Marie, která proběhla 8. června. Oprava se bude týkat nejen kovového zábradlí, ale i schodů, sloupu a samotné sochy. Vše bude očištěno, zbaveno nánosů, zábradlí  zbaveno rzi a nově natřeno černou barvou. Mezitím bude prostor nouzově oplocen.

Socha pod lešením

Také socha i sloup budou odborně zrestaurovány. Celá akce bude stát  necelých  660 tisíc korun (včetně DPH). Na rekonstrukci městu přispěl Olomoucký kraj částkou 200 tisíc korun.  Oprava by měla být hotová do  poloviny října letošního roku. Poslední restaurování proběhlo v roce 1983.

Socha Panny Marie s rukami sepjatými k modlitbě nahradila v 18. století starší dřevěnou mariánskou sochu. Posvěcena byla 8. prosince 1729. Její zhotovení financoval hejtman hranického panství Josef Antonín Böhm. Socha Immaculaty (Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu) stála na zděném podstavci a teprve v roce 1839 byla umístěna na sedmimetrový tordovaný sloup s mohutnou hlavicí. Na postamentu jsou reliéfy znázorňující čtyři evangelisty, kolem sochy je původní kovové zábradlí.

Odstraňování zábradlí

Socha bez zábradlí

Hranický deník

Lídr ODS Michal Zácha ON-LINE. Ptejte se

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Drakiáda v Drahotuších přilákala desítky dětí

FOTOGALERIE / Nádherně modrá obloha nad drahotušským letištěm a na ní létající skvosty různých tvarů a rozličných rozměrů. Tentokrát není řeč o létajících strojích, ale o dracích z papíru, igelitu či jiného materiálu. Na velké travnaté ploše letiště i nad ní se totiž uskutečnil čtvrtý ročník Drakiády.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Revitalizace sídliště Nová pokračuje

Revitalizace sídliště Nová je v plném proudu a výsledky prací se začínají pomalu ale jistě projevovat. Parkovací místa jsou vyfrézovaná, chodníky se rýsují.

V Lipníku se otevřely brány hasičské zbrojnice pro veřejnost

Pátek třináctého je z neznámého důvodu nejsmolnějším dnem pro každého člověka. Nikoliv však pro hasiče. Ti vždy v tento čas pořádají Den požární bezpečnosti, kdy otevřou brány svých zbrojnic pro veřejnost, které dají možnost nahlédnout do jejich pracovního života.