Žáci hranických základních škol byli oceněni

Na konci školního roku jsou již tradičně oceněni žáci hranických základních škol za své úspěchy. Ocenění ukazují šíři zájmů hranických školáků od recitačních či čtenářských soutěží přes matematické, zeměpisné či dějepisné olympiády, dopravní souteže, kuchařské  soutěže až po různé sportovní aktivity, od fotbalu přes  vodní sporty  nebo přespolní běh až k šachům. Ocenění předával vedoucí odboru školství a sociálních věcí MěÚ Hranice Mgr. Vojtěch Bušina a ředitelé hranických městských základních škol.

ZŠ a MŠ Drahotuše

ZŠ 1. máje

ZŠ a MŠ Struhlovsko

ZŠ a MŠ Šromotovo

Hranický deník

Anenská hodová pouť v Drahotuších nabídne bohatý program

Tradiční Anenská pouť na drahotušském náměstí se uskuteční v sobotu 22. července a neděli 23. července. Oba dva dny nabídnou bohatý program a osloví mnoho návštěvníků.

Máslo za padesát? Lidé mažou sádlo

Máslem za padesát nebo sádlem za dvanáct? Dilema, čím si namazat chleba v těchto dnech, nabírá na velikosti. V řadě případů vyhrává vyškvařený tuk z prasat. Nebo také rostlinné náhražky. Právě kvůli ceně.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Lázeňští hosté mají mlsnější jazýčky, říká zkušený číšník

„Je to náročné v tom, že člověk musí být pro práci číšníka srdcař. Pokud toužíte pracovat ve špičkových službách, v hotelnictví a gastronomii, musíte jí obětovat část svého soukromého života, víkendy a svátky,“ říká Deníku sympatický sedmatřicetiletý Tomáš Janoušek z Luhačovic.

Olomoucký kraj čeká víkend plný bouřek

Tropické teploty a slunečnou oblohu vystřídá déšť a bouřky, které se přes Olomoucký kraj přeženou hlavně v noci za čtvrtka na pátek. „Přes noc očekáváme oblačno až zataženo, postupně na většině území přeháňky nebo déšť.