obsah:

Nejlepší sportovci za loňský rok jsou oceněni

Tradiční vyhlášení nejlepších sportovců roku 2016 a ankety Hranického týdne proběhlo v úterý 25. dubna 2017 od 17. hodin ve dvoraně hranického zámku. Letos se akce zúčastnil Petr Lacina, trenér olympijského vítěze z RIA 2016 Lukáše Krpálka, v minulosti přední český a evropský judista, účastník LOH 1996, držitel bronzové medaile z Akademického MS. J. Lacina byl vyhlášen trenérem roku 2016 v anketě Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru. Zapsal se do Zlaté knihy města.

V programu vystoupila hudební formace Vibes a break  dance skupina  „Hollywood stars crew“. Pořadem provázeli moderátoři Monika Bartošíková a Pavel Nepala.

Výsledky - Olympijské sporty

Družstva do 15 let

1. Starší žáci Judo Hranice

Družstvo obsadilo v roce 2016 5. místo na Mistrovství ČR družstev a 13.místo v pořadí klubů při MČR jednotlivců.

2. Starší žačky Judo Hranice

Družstvo obsadilo v roce 2016 5. místo na Mistrovství ČR družstev a 16.místo v pořadí klubů při  MČR  jednotlivců.

3. Starší žáci – oddíl házené Tělovýchovná jednota Cement Hranice

V současné době nejúspěšnější družstvo oddílu házené. Vybojovalo si postup do celorepublikové Žákovské ligy. Družstvo získalo 3. místo na mezinárodním turnaji v Modré na Slovensku, vyhrálo turnaj na mezinárodním turnaji ve Francii.

Družstva  16   19 let

1. Družstvo dorostenek Judo Hranice

Družstvo dorostenek  obsadilo  5. místo na MČR družstev.

2. Družstvo dorostenců Judo Železo Hranice

Družstvo dorostenců obsadilo v dorostenecké lize ročník 2016  8.místo.

3. Starší dorost – oddíl kopané Sportovní klub Hranice

Družstvo staršího dorostu se za poslední roky vyprofilovalo ve velmi kvalitní tým, v posledních 3 letech nebyl ve svých soutěžích horší než na 5.místě.

Družstva nad 20 let

1. Družstvo mužů – oddíl házené Tělovýchovná jednota Cement Hranice

Družstvo obsadilo  3.místo v Extralize házené ročníku 2015/2016.

2. Družstvo mužů – Judo Železo Hranice

Družstvo obsadilo 3. místo v 1. lize družstev mužů ze 12 týmů  a 1. místo v Moravské lize ze 14 týmů.

3. Družstvo žen Judo Železo Hranice

Družstvo obsadilo 4.místo na Mistrovství ČR družstev žen.

Jednotlivci do 15 let

1. Marek Smékal  Oddíl BMX Hranice

1. místo a titul Mistr ČR v jednotlivcích, 1. místo v Moravské lize v seriálu 11-ti  závodů a řada dalších medailových umístění na závodech v ČR

2. Jana Tomečková  Judo Hranice

1. místo a titul Mistryně ČR v kategorii mladší žákyně, 2. místo v celkovém pořadí Českého poháru a řada dalších medailových umístění na závodech v ČR i zahraničí

3. Ondřej Rác  Judo Železo Hranice

2. místo – Mistrovství ČR starších žáků, 1. místo v celkovém pořadí Českého poháru,  3. místo na Evropském poháru v Gyoru

Jednotlivci 16 – 19 let

1. David Šatánek  Judo Železo Hranice

11. místo na Mistrovství Evropy dorostenců jednotlivců, 3. místo na Mistrovství ČR mužů , 2. místo na Mistrovství ČR juniorů, 3. místo na Mistrovství ČR dorostu  a další přední umístění u nás i v zahraničí.  David Šatánek je v reprezentačním týmu ČR  juniorů

2. Petra Zlámalová  Klub juda Hranice

3. místo na Mistrovství ČR  dorostenek, 3. místo na Mistrovství ČR žen a další přední umístění u nás i v zahraničí. Petra Zlámalová je členkou reprezentačního družstva České republiky dorostenek a juniorek. V loňském roce byla ve světovém žebříčku dorostenců ve své hmotnostní kategorii na 73. místě z 360 závodnic  světa.

3. Vojtěch Podjukl Sportovní klub Hranice – oddíl atletiky

3. místo na Mistrovství ČR juniorů v běhu na 10.000 metrů, 4. místo na Mistrovství ČR juniorů v silničním běhu, 5. místo na Mistrovství ČR juniorů v hale v běhu na 3.000 metrů a další čelní umístění

Jednotlivci 20 let a starší

1. Tomáš Smýkal Klub vodních sportů Hranice

3. místo na Mistrovství světa Masters v maratonu ve SRN, 2 .místo v Českém poháru Masters, 2. místo ve Velkomoravské lize 2016

2. Veronika Sigmundová Judo Železo Hranice

3. místo na Mistrovství světa Masters v Miami USA, 3. místo na Mistrovství Evropy Masters v Chorvatsku, 1. místo na Mistrovství ČR Masters

3. Simona Křivánková - Triatlon Klub Hranice - Rocktechnik Triatlon

2. místo na Mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu v Polsku, Mistryně ČR v dlouhém triatlonu,  Mistryně ČR ve středním triatlonu,  1. místo v Českém poháru v dlouhém triatlonu a další přední umístění v závodech u nás i zahraničí

NEOLYMPIJSKÉ SPORTY

Jednotlivci

1. Ing. Petr Krejčiřík  Aeroklub Hranice - bezmotorové létání

6.    místo --  Mistrovství světa GP v JAR, 12.  místo --  Mistrovství světa v Austrálii, 2.   místo  –  Mistrovství ČR, 3.   místo  --  závod světové série GP v Rusku

2.  Bc. Radek Krejčiřík Aeroklub Hranice – bezmotorové létání

20. místo --  Mistrovství světa 15m třída juniorů v Austrálii, 1.   místo -Mistrovství ČR juniorů, 1.   místo –  Pohár Vysočiny

3. Lucie Zavadilová – Mažoretky Panenky DDM Hranice a Lenka Svobodová – Sportovní klub Pétanque Hranice – Valšovice

Lucie Zavadilová se stala mistryní ČR a vicemistryní států Evropské unie

Lenka Svobodová se stala Mistryní ČR v kategorii 3x3 ženy a bude reprezentovat Českou republiku na MS v Číně v prosinci 2017, obsadila 1.místo v Grand prix Austerlitz, závodu prestige, obsadila 8.místo na MČR trojic, obsadila 10.místo na MČR ve vyrážení a byla nejlepší ženou  z celé republiky

Družstva

1. Mažoretky Panenky Dům dětí a mládeže Hranice

Mistr Evropy, Mistr ČR v hůlce, Mistr ČR v pomponech, Mistr ČR v miniformaci, Mistr států Evropské unie v hůlce i v pomponech

2. Ženská posádka KOMETY HRANICE Klub vodních sportů Hranice

Ženská posádka  KOMETY Hranice již potřetí za sebou  získala  titul  Mistryň ČR na malých dračích lodí a kvalifikovala se na ME klubových posádek do Itálie.

3. Mixová  posádka DRAČÍ  LODĚ HRANICE Klub vodních sportů Hranice

Členové mixové posádky získali na ME národních týmů v Itálii 2. a 3. místo ve svých kategoriích.