Cesta: Pro občany / Klub seniorů Hranice / Akce Klubu seniorů / Vánoční vycházka 20.12.2013


obsah:

  ilustrační foto

          

 

      Vánoční vycházka

 

Věděli jsme o ní předem, ale termín byl podmíněn vánoční výzdobou kaple sv. Ducha v Zubří, vlakovým spojením mimo vánoční čas a také provozem v Uniparu v Rožnově pod Radhoštěm. To se nám podařilo splnit v pátek 20. prosince 2013. Dvanáct zúčastněných si chtělo prožít příjemnou atmosféru adventu, udělali si čas a vydali se vlakem do Zubří. Šli  jsme pěšky 4 km do Starého Zubří. Zde nás čekala paní Cibulcová, která nás seznámila s historií stavby kaple; ta byla dostavěna v roce 2000, také za pomoci místních občanů. Byli jsme nadšeni nejen moderní architekturou, ale i velmi pěknou vánoční výzdobou a netradičně vyřezaným betlémem. Jedna z místních obyvatelek nám poslala malý dáreček – háčkované ozdůbky a materiál o stavbě kaple.

Odtud jsme se prošli na Dolní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm. Podívali jsme se na soukromou rybí farmu,  kde nás zaujalo množství různých druhů ryb a zahradní výsadba v okolí potoka i rybníku. Domluvili jsme si zde jarní návštěvu s posezením a už jsme pokračovali  do Koliby na Pasekách. Posilnili jsme se a těšili do Uniparu, výrobny svíček. Před budovou jsme obdivovali adventní maxivěnec s velkými hořícími voskovými svíčkami. Za chvíli nás již vítal ochotný pan majitel valašským přípitkem. Společně jsme prošli jeho malou provozovnou s krásnými svíčkami i vánočními dekoracemi. Dokonce jsme přestali  i spěchat na dřívější návrat domů, tak se nám zde líbilo. Udělali jsme si radost nákupem krásných výrobků a v pohodě jsme došli na nádraží a odjeli domů.

Jsem ráda, že se všem vycházka líbila. Senioři – turisté mi poděkovali, společně jsme si popřáli pěkné Vánoce a zdraví do nového roku a budeme se těšit na další turistické vycházky v novém roce.

Text Z. Složilová, foto Z. Složil

Více fotografií najdete zde.Jazykové verze

  • Čeština
  • English