Cesta: Pro občany / Městská policie / Aktuality z MP / Městští strážníci zadrželi řidiče v kradeném autě

Městští strážníci zadrželi řidiče v kradeném autě

V neděli 31.ledna 2016 odpoledne přijali strážníci na služebně Městské policie Hranice telefonické oznámení z místního Obvodního oddělení Policie České republiky o odcizeném motorovém vozidle Kia Sportage šedé barvy se zlínskou registrační značkou. Strážníci se po tomto oznámení přesunuli do Olomoucké ulice na silnici č. I/47, kde po chvíli zpozorovali poblíž čerpací stanice stejný typ vozidla. Řidič tohoto automobilu jel po komunikaci směrem na Ostravu. Strážníci následně automobil dojeli a zjistili, že se jedná o hledané vozidlo.  V Bělotínské ulici strážníci automobil zastavili za použití  světelného výstražného  zařízení. Ve vozidle se nacházel pouze řidič, který strážníkům sdělil, že tento automobil spatřil nezajištěný v Bystřici pod Hostýnem. Protože se majitel poblíž svého vozidla nenacházel, muž využil situace, do vozidla nasedl a odjel s ním směrem na Hranice.  Strážníci městské policie muže zadrželi a informovali Policii České republiky, jejíž hlídka si muže převzala.