Cesta: Pro občany / Projekty města / Zrealizované projekty / Hranice - povodně občan 30.000,- Kč

Logo MŽPDotaci 1 milion 230 tisíc korun získalo město Hranice pro občany, které v noci z 24. na 25. června postihla blesková povodeň a poškodila jim vybavení domácnosti. V Hranicích a místních částech se jedná o 41 domácností. O dotaci bylo nutné požádat do 16. září 2009.

Dotaci poskytlo ministerstvo pro místní rozvoj a činí až 30 tisíc korun na jednu domácnost. Dotace byla poskytnuta na obnovení základního zničeného vybavení domácnosti v obytné části (například lednička, pračka, skříně postele, podlahy a podobně) nebo na technické vybavení suterénu jako jsou kotle, bojlery, mrazáky, pračky nebo technické zařízení (elektrika, plyn, voda).

Červnové bleskové povodně napáchaly v Hranicích škody v řádu desítek milionů korun. Nejvážněji byla zasažená čtvrť Mexiko, voda ale řádila i v jiných částech Hranic. Byly zaplavené sklepy, auta, poškozené mostky a břehy. Utrhla se část břehu u potoka Ludina v Komenského ulici a část u potoka Velička na Motošíně. Škody hlásily i místní části, zejména Drahotuše nebo Lhotka.