Cesta: Televize, tisk / Hranická radnice / Radnice - 2010 / Hranická radnice 18. listopadu 2010

Hranická radnice  18. listopadu  2010

Město má zvolené nové vedení

Městský úřad / Nové vedení města zvolili zastupitelé na své ustavující schůzi. První starostkou v historii Hranic se stala Ing. Radka Ondriášová, místostarostou dosavadní starosta Mgr. Miroslav Wildner. V sedmičlenné radě je kromě nich ještě Ing. Jiří Haša, Ing. Radek Hlavinka, Ing. Miroslav Kutý, Mgr. Pavla Tvrdoňová a Ing. Vojtěch Zima.
Ke zvolení potřeboval každý navržený kandidát získat nadpoloviční většinu hlasů všech zastupitelů, tedy minimálně 12 hlasů. Podrobnější informace a fotografie z ustavujícího jednání zastupitelstva města naleznete na webových stránkách města.

Nové dětské hřiště vzniklo ve Velké

Životní prostředí / Nové dětské hřiště ve Velké nechal vybudovat odbor životního prostředí Městského úřadu v Hranicích. Dětský mobiliář obdrželo město Hranice darem od slovenské společnosti Prosam, s.r.o.Na hřišti byla vybudována pádová zóna z praného oblého štěrku podle normy ČSN 1177. Pro rodiče byly v blízkosti hřiště umístěny dvě lavičky. Součástí vybavení hřiště ji i návštěvní řád.Hřiště je určeno pro děti věkové kategorie od 3 – 12 let. Doufáme, že děti z místní části Velká budou hřiště rády a často navštěvovat.
Nové dětské hřiště ve Velké

Foto: odbor životního prostředí

Klub seniorů

Sociální / V Klubu seniorů bude v týdnu od 22. do 26. listopadu otevřeno pro veřejnost v pondělí a středu od 8 do 12 a ve čtvrtek od 9 do 11 hodin.

V pondělí je v 7.30 a 8.30 jóga. Od 10 hodin začne pravidelná dvouhodinovka stolního tenisu (mimo posledního týdne v měsíci). Před zdravotním cvičením v 16 a 17 hodin bude v 15.30 zdravotní přednáška. Pro veřejnost bude otevřeno od 16 do 18 hodin.

V úterý je od 8 hodin spinning v bývalé škole na Motošíně. Ve středu je v 7.30 a 8.30 zdravotní cvičení a od 9.45 němčina. Ve čtvrtek je cvičení Bossu od 8.15 a počítače od 8. Angličtina přijde na řadu v 10.30 (začátečníci) a 11.15 (pokročilí). Stolní tenis bude od 10 do 12 hodin.V pátek je plavání od 14 hodin. Sraz je v 13.45.

Dne 24. listopadu se prodávají vstupenky na činohru Petera Shaffera AMADEUS divadla Ant.Dvořáka v Ostravě. Divadlo se hraji 29. listopadu a odjezd je ze Šromotova nám. v 16:30 hodin. Cena vstupenky je 130, doprava 50 korun..

Sdružení zdravotně postižených Alfa Handicap se schází v Klubu seniorů každý 2. a 4. pátek v měsíci, vždy od 8 do 10 hodin.

Plynaři uzavřeli některé ulice

Doprava / Opravy plynovodů a kanalizace stojí za čerstvým omezeními dopravy v některých hranických ulicích. Kvůli rekonstrukci plynovodu došlo k částečné uzavírce ulice Galašova, která by měla trvat do konce listopadu. O něco déle bude probíhat rekonstrukce plynovodu v ulicích Studentská, Hviezdoslavova, Máchova, Kramolišova a K. Světlé, tam by měly být práce hotové zhruba v půlce prosince.

V průběhu listopadu a prosince probíhají také uzavírky ulic Nová, Hálkova, Vrchlického, Teplická, Plynárenská, Skalní a Máchova. Uzavírka se týká také chodníku pro pěší v ulici Na Hrázi a části krajské silnice č. III/44027 v ulici Nádražní v Hranicích. Zde dochází k rekonstrukci kanalizace, zejména odlehčovacích komor. Ulice Nádražní, Nová, Hálkova, Vrchlického a Máchova a chodník Na Hrázi by měly být hotové do konce listopadu, zbytek až v prosinci.

Do konce roku by měla být hotová i ulice Mlýnská v Drahotuších

Město vypsalo tři záměry

Majetek / Město vypsalo záměr na pronájem parkovacích míst v ulici Na Náspech, záměr na pronájem garáže a záměr na pronájem II. nadzemního podlaží čp. 48 Náměstí Osvobození v Drahotuších pro vybudování a pronájem bytu. Podrobnější informace naleznete na webu města (www.mesto-hranice.cz), v rubrice „Aktuality" (článek Město nabízí pronájmy), dále na úřední desce nebo na odboru správy majetku, paní M. Kaiserová, tel: 581 828 235.

Finanční úřad informuje

Finanční úřad / Finanční úřad v Hranicích oznamuje všem daňovým subjektům a veřejnosti, že v pondělí 22. listopadu a v úterý 23. listopadu bude z provozních důvodů částečně uzavřen.
Dne 22. 11 bude v provozu podatelna od 8 do 17 hodin a pokladna od 8 do 10.45 a od 11.30 do 15.45. Dne 23. 11 bude v provozu pouze podatelna a to v době od 8 do 13.30. Děkujeme za pochopení