Cesta: Televize, tisk / Hranická radnice / Radnice - 2010 / Hranická radnice - 2. prosince 2010

Hranická radnice  -  2. prosince  2010

Vánoční strom se rozzáří příští týden

Kultura / Vánoční strom se na Masarykově náměstí v Hranicích rozzářil ve čtvrtek 2. prosince večer. Vánočním stromem by letos měl být smrk z Potštátska z prostoru Libavá.

Již od 10 hodin dopoledne bude na náměstí probíhat dvoudenní Předvánoční Jarmark. Nachystáno bude na 50 stánků, které pomohou vytvořit pravou předvánoční atmosféru. Můžete se těšit na výrobky s lidovou tematikou, vánočními motivy a samozřejmě také s nezbytným občerstvením. Jarmark je plánován až do večerních hodin a bude pokračovat i v pátek.

Po obě odpoledne zpestří jarmark kulturní vystoupení. Ve čtvrtek to budou žáci a soubory ZUŠ Hranice. Při rozsvěcení Vánočního stromu vystoupí Hranický dětský pěvecký sbor pod vedením sbormistryně Taťany Jonasové.

Na závěr programu v 17.45 vystoupí Tomáš Kočko & Orchestr. Tento mezinárodně úspěšný hudebník se nechává inspirovat moravskou tradiční hudbou a u nás již v minulosti úspěšně vystupoval.

V pátek bude na Masarykově náměstí opět probíhat Předvánoční jarmark od 10 do 19 hodin. Od 16 hodin se na něm představí Soubor trubačů a Žesťové trio ZUŠ Potštát. V 16.45 je vystřídá Spálovský dixieland a program uzavře od 18 hodin Hudecká muzika Franty Kopeckého.

Loňské rozsvěcení vánočního stromu se těšilo velkému zájmu, stejně tak i doprovodný jarmark.

Výměna řidičských průkazů

Doprava / Nezapomeňte, že dobíhá platnost řidičských průkazů, vydaných do 31. prosince 2000. Tyto řidičské průkazy jsou jejich držitelé povinni vyměnit do 31. prosince 2010.

Řidičské průkazy si můžete vyměnit na odboru dopravy MěÚ Hranice, Zámecká 118. Musíte mít s sebou platný doklad totožnosti (občanský průkaz nebo pas), fotografii 3,5 x 4,5 cm a řidičský průkaz, kterému končí platnost. Nový řidičský průkaz byste měli dostat nejpozději do 20 dnů od podání žádosti. Tato povinná výměna je zdarma.

Další informace získáte na http://www.vymentesiridicak.cz/.

Upozorňujeme, že si můžete domluvit návštěvu našeho úřadu předem prostřednictvím webu (www.mesto-hranice.cz – ikonka „Rezervační systém"). Kromě řidičských průkazů si obdobně můžete objednat návštěvu i při řešení technických průkazů, dále občanských průkazů, cestovních pasů, změn pobytu a nově matriku a ověřování podpisů.

Program Klubu seniorů

Sociální / V Klubu seniorů bude v týdnu od 6. do 10. prosince otevřeno pro veřejnost v pondělí od 8 do 12 a od 16 do 18, ve středu od 8 do 12 a ve čtvrtek od 9 do 11 hodin. V pondělí je v 7.30 a 8.30 jóga. Od 10 hodin začne dvouhodinovka stolního tenisu. Od 16 hodin jsou křížovky a v 16 a 17 zdravotní cvičení.

V úterý je od 8 hodin spinning v bývalé škole na Motošíně. Ve středu je v 7.30 a 8.30 zdravotní cvičení a od 9.45 němčina. Ve čtvrtek je cvičení Bossu od 8.15 jóga a a počítače od 8. Angličtina přijde na řadu v 10.30 (začátečníci) a 11.15 (pokročilí). Stolní tenis bude od 10 do 12 hodin.V pátek je plavání od 14 hodin. Sraz je v 13.45.

V pondělí a úterý 6. a 7. prosince pořádá Klub senoirů zájezd do Prahy na divadelní představení Večer tříkrálový v Divadle Na Jezerce.

Sdružení zdravotně postižených Alfa Handicap se schází v Klubu seniorů každý 2. a 4. pátek v měsíci, vždy od 8 do 10 hodin.

Mikuláš na Plovárně

Tělovýchova / Mikulášská nadílka se chystá v neděli 5. prosince na Plovárně Hranice. Od 9 do 12 hodin zde budou probíhat hry a soutěže, budou k vidění břišní tance, mažoretky, kouzelník a spousta různých atrakcí ( vodní UFO, trampolína kluzačka, aquazorbing). Všechny děti obdrží drobné dárky. Vstupné pro děti a mládež do 15 let je 30 korun, pro dospělé 60 korun. Děti do 10 let musí mít doprovod rodičů. Akci pořádá Plovárna Hranice a Plavecká škola L. Zátopka.