Cesta: Televize, tisk / Zajímavé akce / 2011 - Azylový dům pro rodiče s dětmi se otevírá

2011 - Azylový dům pro rodiče s dětmi se otevírá

V pátek 1. července byl  slavnostně otevřen Azylový dům pro osamělé rodiče s dětmi. V azylový dům se letos změnila nevyužívaná budova bývalé školy ve Slavíči, kterou město přestavělo díky dotaci z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava. Tato investice si vyžádala 7,2 milionu korun, dotace činí až 85 procent uznatelných nákladů.

Pásku přestřihla starostka města Radka Ondriášová společně s ředitelem ELIM B. Rybníčkem

Azylový dům bude poskytovat matkám nebo otcům s dětmi, těhotným a mladistvým maminkám komplex sociálních služeb, který bude zahrnovat poskytování ubytování, sociální poradenství, pomoc s péčí o dítě a domácnost, poradenství při hledání zaměstnání a bydlení, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a volnočasové aktivity. Cílem nabízených služeb je řešení obtížné rodinné a sociální situace klientů tak, aby byl umožněn jejich opětovný návrat do běžného života společnosti.

Azylový dům disponuje deseti pokoji, čtyřmi sociálními zařízeními, kuchyňkou, společenskou místností, prostorem pro zaměstnance a kompletním technickým zázemím. Kapacita Azylového domu je 10 rodičů a maximálně 16 dětí. V neposlední řadě zde vzniklo pět nových pracovních míst. Provoz bude zabezpečovat křesťanská společnost ELIM.

společná kuchyň

Společná kuchyň

Projekt Azylového domu pokrývá chybějící článek v systému sociálních služeb města a plní tak jeden z cílů Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb města Hranic.

jeden z pokojů

Jeden z pokojů