Cesta: Televize, tisk / Zajímavé akce / 2013 - Nejlepší sportovci Hranic byli oceněni (video)

2013 - Nejlepší sportovci Hranic byli oceněni

Video můžete shlédnout zde

Nejlepší sportovci Hranic za rok 2012 byli v úterý oceněni ve dvoraně Hranického zámku. Hosty večera byli známí čeští  a hraničtí současní i bývalí házenkáři.  Jako připomenutí loňského výročí 50 let  oddílu mezinárodní házené v Hranicích byl pozván přední činitel Evropské házenkářské federace Doc. PhDr. František Táborský, CSc. dále reprezentanti  v házené Josef Kučerka a Martin Stržínek  a významná osobnost historie hranické házené  PhDr. Lubomír Šnitzer, kteří se po přijetí u starostky města zapsali do Zlaté knihy města.

F. Táborský se zapisuje do Zlaté knihy města

Házenkáři  Cementu Hranice získali letos historický úspěch, když vybojovali  Český pohár.

Házenkáři  Cementu Hranice získali historický úspěch, když vybojovali  Český pohár

Vyhlášení nejlepších hranických sportovců proběhlo ve čtvrtek od 17 hodin ve dvoraně hranického zámku. V programu vystoupila Dívčí vokální skupina The Beatles Girls, moderovala dvojice Magdalena Havlínová a Pavel Nepala. V rámci akce proběhlo také vyhlášení výsledků ankety Hranického týdne.

V rámci vyhlášení nejlepších sportovců tradičně oceňujeme olympijské sporty i neolympijské sporty. V olympijských sportech jsou ve třech věkových kategoriích (do 15 let včetně, od 16 – 19 let včetně, 20 let a starší) oceňováni zvlášť jednotlivci i družstva.

Družstva

1. Radek Krejčiřík
2. Mažoretky Panenky - Princess
3. Ing. Petr Krejčiřík

Sportovní senioři, trenéři a funkcionáři

Oldřich Vitonský - SK Hranice - kopaná
Stanislav Molitor - TJ Cement Hranice
Jiří Vala  - TJ Cement Hranice

Sportovní odchovanci

Michal Frydrych  SK Hranice - kopaná - FC Baník Ostrava
Martin Stržínek  - TJ Cement Hranice

V nejprestižnější kategorii nad 20 let zvítězil judista L. Holčák

V jednotlivcích bylo nominováno 11 sportovců v kategorii do  15 let,   9 v kategorii  16 – 19 let a 7 v kategorii  nad 20 let. Družstva byla v nejmladší kategorii do 15 let nominována 2, v kategorii 16 – 19 let 3 a nad 20 let bylo nominováno hned 6 týmů.  V neolympijských sportech dorazilo  5 nominací, sportovní odchovanci  byli nominovaní 2.

Oceňováni  jsou také sportovní senioři, trenéři  a funkcionáři, kteří se výrazně zasloužili o rozvoj tělovýchovy v Hranicích.

Při výběru nejlepších sportovců  loňského roku se postupuje podle Kritérií vyhlašování nejlepších sportovců města. Kromě kategorie „odchovanců" platí, že nominovaní sportovci musí být členy sportovního oddílu nebo klubu, který působí na území města Hranic a reprezentují tento oddíl nebo klub ve sportovních soutěžích.