Cesta: Životní prostředí / Ekologická výchova / Barevný den a Den bez aut 2012

Barevný den a Den bez aut 2012

Odbor životního prostředí ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Hranice a dalšími partnery uspořádal dne 21.9.2012 na Masarykově náměstí  akci „Barevný den a Den bez aut“. I v letošním roce byl pro děti a mládež připraven pestrý program a zábavné hry.

Děti dne bez aut užily

Město Hranice touto akcí podpořilo Evropskou iniciativu za udržitelnou dopravu Evropský týden mobility, který probíhal v týdnu od 16. do 22. září a pro letošní rok byl ve znamení celoevropského tématu "Pohyb správným směrem". Souběžně probíhala akce „Barevný den“, zaměřená na separaci odpadů, kterou pořádá společnost EKO-KOM a.s. Pro děti byly nachystány zajímavé soutěže a informace z oblasti životního prostředí, které jistě zaujaly i ostatní spoluobčany. Celodenní akce se zúčastnilo cca 1000 dětí a mnoho dospělých.

Pro děti byly nachystané soutěže

Současně s touto akcí vyhlásilo Město Hranice, zastoupené odborem životního prostředí, ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Hranice, soutěž na téma „V Hranicích jezdíme bez aut“ pro 3 věkové kategorie, 1. kategorie mateřské školy, 2. kat. 1. stupeň základních škol (1.-5.třída) a 3. kat. II. stupeň základních škol (6.-9.třída). Vybrané obrázky byly následně vyhodnoceny a vystaveny ve dvoraně hranického zámku ve dnech 27.9. – 5.10.2012. Vítězná práce bude umístěna na svozové vozidlo společnosti EKOLTES Hranice a.s.

Byl představen nový autobus MHD

V rámci mezinárodního Dne bez aut se také konala akce „Města jedou na kole“, po Cyklostezce Bečva, na trase Hranice – Přerov a zpět. Start byl v 9.45 hod., v Hranicích, na Masarykově náměstí, se zastávkou v Lipník nad Bečvou (cca 10.30 hod. – zámecké nádvoří, střešní zahrada), cíl v Přerově v cca 12.30 hod – areál lagun (Restaurace Bašta u Dokládalů). Tato akce přilákala spoustu zájemců o cyklistiku.

Města na kolech