Město Hranice

Cesta: Životní prostředí / Příroda, krajina, zvířata


obsah:

Nalezená, odchycená a ztracená zvířata - 2016

ztracení psi

Toulaví psi, kteří jsou odchyceni v Hranicích jsou přemísťováni do psího útulku Ligy na ochranu zvířat Olomouc. Zájemci o pejsky nebo majitelé, hledající svého zaběhlého miláčka se mohou podívat na jejich webové stránky. V obci Špičky se 4. prosince ztratila 2 roky stará fenka hladkosrstého foxteriéra slyšící na jméno Fila.

více...


Nalezená, odchycená a ztracená zvířata - 2015

černý kříženec

Toulaví psi, kteří jsou odchyceni v Hranicích jsou přemísťováni do psího útulku Ligy na ochranu zvířat Olomouc. Zájemci o pejsky nebo majitelé, hledající svého zaběhlého miláčka se mohou podívat na jejich webové stránky.

více...


Pták roku České republiky

Pták roku je kampaň vyhlašovaná výborem České společnosti ornitologické (ČSO). Její náplní je každý rok vybrat zajímavý ptačí druh žijící na území České republiky a přiblížit informace o něm a upozornit či upoutat pozornost široké veřejnosti na přírodu a zejména ptactvo jako takové.

více...


Vyhláška mění pravidla kácení v zahradách

Mírnější pravidla pro kácení dřevin v soukromých zahradách a naopak vyšší ochranu alejí a stromořadí přináší nová vyhláška o ochraně dřevin a povolování jejich kácení. Vyhláška sice vstoupila v platnost již v červenci, ale právě nyní končí období vegetace a začíná vegetační klid, tedy období vhodné pro kácení.

více...


Přispíváme na Záchrannou stanici pro zraněné živočichy

Tento rorýs zamotaný do záclony nakonec v Bartošovicích neskončil

Záchranné stanice se zabývají pomocí volně žijícím, zraněným i opuštěným živočichům. Stanice jsou sdruženy v Národní síti stanic pro živočichy, koordinované Českým svazem ochránců přírody. Nejbližší stanice pro zraněná zvířata je v Bartošovicích na Moravě, okres Nový Jičín. Tato stanice je podporována mnoha organizacemi, mezi nimiž je i Město Hranice.

více...


2013 - Loni jsme opět odchytávali zdivočelé holuby

Holubů je v Hranicích dost

Nadměrný výskyt zdivočelých holubů v centru se i snažilo řešit město Hranice i v loňském roce. Cílem bylo zabránit nárůstu již tak početné holubí populace.

více...


Veterináři působící v Hranicích

Veterinární ordinace v Hranicích

více...


Zvláště chráněná území

Zvláště chráněná území, lokality, navržené do NATURA 2000

více...


Památné stromy

Památné stromy hranického regionu

více...


2012 - Anketa Strom roku Hranicka

Město Hranice každoročně do celostátní ankety „Strom roku“ vítěze své soutěže o strom Hranicka. Letos získala celostátní prvenství v celorepublikové anketě Strom roku 2011 alej ve Skaličce na Hranicku, tvořená dvaadvaceti lipami a deseti duby.

více...


Jak pomoci zvířatům v nouzi

Záchranou volně žijících zvířat se zabývají záchranné stanice. Většina z nich je sdružena v Národní síti stanic pro handicapované živočichy, koordinované Českým svazem ochránců přírody.

více...

Jazykové verze