logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Architektura - inspirace pro Hranice

Podívejte se, jak si studenti architektury představují Třídu 1. máje (fotogalerie)

Jak by mohla vypadat Třída 1. máje v představách studentů  brněnské architektury,  si můžete prohlédnout do poloviny dubna ve dvoraně hranického zámku. Studentské práce nejsou konkrétními projekty, studenti se neomezují finančními a ani majetkovými vztahy, snaží se nalézt dle jejich představ ideální podobu daného místa. Jejich práce jsou ukázky, že dané území může vypadat úplně jinak, než zažité představy a může se stát inspirací pro případné úpravy dané lokality.

více... | Publikováno 12.2.2019

Architekt představil pohledy na rozvoj města

Přednáška na téma Soudobé pohledy na rozvoj města se uskutečnila ve středu 9. prosince v zasedací místnosti MěÚ Hranice na Pernštejnském náměstí 1 (zámek). Přednáška je iniciativou komise pro architekturu a urbanismus a jako hlavní přednášející vystoupil architekt Marek Kuchta, dlouholetý redaktor prestižního architektonického magazínu ERA 21.

více... | Publikováno 22.10.2017

Litomyšl - inspirace pro Hranice?

Na úvodní prosincovou besedu pro veřejnost na téma Soudobé pohledy na rozvoj města navázala přednáška městské architektky Litomyšle, paní Zdeňky Vydrové, „Litomyšl: inspirace pro Hranice?“. Přednáška se uskutečnila 21. ledna v 17 hodin v Zámeckém klubu.

více... | Publikováno 22.10.2017

Odborníci debatovali o územním plánování

Přední odborníci besedovali v Hranicích o územním plánování. Zejména územní plán, ale i další urbanistické nástroje byly hlavním tématem přednášky na téma: „Inspirace pro Hranice - urbanismus a nástroje pro tvorbu společného prostoru" Doc. Ing. Arch. Jana Jehlíka, vedoucího Ústavu urbanismu Fakulty architektury ČVUT v Praze a JUDr. PhDr. Jiřího Plose z tohoto ústavu.

více... | Publikováno 22.10.2017

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2020