logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Armáda chystá cvičení na Libavé

Publikováno 9.4.2019

Velké cvičení vojenských vrtulníkových operací "Dark Blade 2019" se uskuteční  od 9. května do 3. června 2019 a bude se týkat i vojenského prostoru Libavá. V březnu byla potvrzena účast  celkem 17 vrtulníků z Belgie, Maďarska, Polska, Německa, Slovinska a 8 vrtulníků Vzdušných sil AČR. Ze zhruba 1200 cvičících tvoří 300 vojáků zahraničních armád a okolo 900 českých vojáků. Do cvičení budou zapojeny téměř všechny složky Armády České republiky.

Nejintenzivnější letecké  úsilí je plánováno na  období od 20. do 31. května od 9  do 23  hodin. To sebou přinese i zvýšený  počet letů  nad územím města, ale i možný zvýšený pohyb vojenské techniky  a osob. Armáda však bude usilovat o to, aby případný negativní dopad na obyvatelstvo byl co nejmenší.  Bližší informace o cvičení, včetně techniky a vzdušných prostorů budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.lznamest.army.cz a na facebooku. 

Třítýdenní cvičení má za úkol prohloubit mezinárodní interoperabilitu při přípravě a plánování letů s taktickým námětem. Předpokladem pro úspěšné provádění mnohonárodních vrtulníkových operací je použití společných standardních operačních postupů vytvořených Evropskou obrannou agenturou (European Defence Agency, EDA) v rámci partnerského programu Helicopter Exercise Programme (HEP).

 

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019