Čápi se opět vrátili na své hnízdo

Publikováno 21.4.2022

I letos se na své hnízdo hraničtí čápi vrátili až začátkem dubna. Nejprve sameček a asi týden po něm i samička. Momentálně jsou v hnízdě hned tři čápata. Děkujeme paní H. Dostálové a panu P. Jaškovi za poskytnuté fotografie.

Loni  hraničtí čápi vyvedli jedno mládě, kolik jich bude v hnízdě letos? Jedno? Dvě? Tři!

Kdo by měl to věčné klapání zobákem stále poslouchat. Zaletím si na zámek, tam budu mít chvilku klidu!

Čapí hnízdo je od roku 2021 umístěno na desetimetrovém železobetonovém sloupu, který má na vrcholu ocelovou konstrukci s připraveným základem hnízda. Stavba sloupu probíhala ve spolupráci s ornitology z Českého svazu ochránců přírody ve Valašském Meziříčí. Loni  přiletěli čápi na nové hznízdo poprvé a úspěšně vyvedli jedno mládě.