logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Začíná další ročník výzvy Do práce na kole

Publikováno 31.3.2021

Vyměnit alespoň na měsíc auto za kolo, koloběžku, elektrokolo nebo chůzi, a prospět tak životnímu prostředí i vlastnímu tělu. To je cílem výzvy Do práce na kole, kterou spolek AutoMat pořádá po jedenácté a Hranice se do ní zapojují již po sedmé. Město Hranice již tradičně podporuje cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy, a tato akce zapadá do aktuálně řešené otázky mobility, která je součástí strategického dokumentu „Chytré Hranice bez hranic“ vytvořeného v rámci projektu Koncepční rozvoj města Hranice – Smart City.

Odměnou za pravidelné ježdění na kole, běhání či chůzi Vám bude, již tradičně, lepší fyzička, ušetříte peníze i životní prostředí a čas, kterého nemáme nazbyt. Stačí jen vytvořit tým o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“.

V letošním roce byla upravena pravidla tak, aby se v květnu mohl zapojit opravdu každý. Pro ty, kdo nadále cestují na svá pracoviště, je určitě nejzdravější a nejbezpečnější variantou dopravovat se pěšky či na kole (i elektrokole), na koloběžce. V případě práce z domova (home office) lze místo cesty do/z práce zapsat také zdravotní procházku/vyjížďku či jinou bezmotorovou cestu.

Přidejte se k loňským 126 účastníkům a vyhrajte krásné ceny. I v tomto roce se v průběhu května můžete těšit na akce jako je třeba „kafe (nápoj) na triko“ nebo „servis kola na triko“.

V ceně účastnického poplatku obdržíte tričko s logem z kvalitní biobavlny. Výše účastnického poplatku při registraci do 31. 3. je 350 korun, při registraci od 1. 4. do 15. 4. je to 430 korun a last minute účastnický poplatek od 16. 4. do 30. 4. – 490 korun. Letošní novinkou je takzvané BENEFIČNÍ STARTOVNÉ, kdy v každé vlně registrace lze koupit toto startovné, které podpoří aktivity AutoMatu. Více na https://www.dopracenakole.cz/o-vyzve nebo https://www.dopracenakole.cz/mesto/hranice .

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2021