Dostavba kanalizace - bude krátce uzavřeno schodiště k Veličce

Publikováno 4.8.2017

Připravovaná přeložka  vody si vyžádá krátkodobé uzavření schodiště od Zámeckého hotelu Zlatý orel směrem k Veličce. Přesný termín uzavření schodiště zatím nevíme, bude záležet na klimatických podmínkách. Jakmile nám termín firma vodovody a kanalizace Přerov oznámí, budeme vás o něm informovat.

Největší akce za poslední roky v Hranicích je další etapa dostavby kanalizace, kterou provádí společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. Spolu s městem Hranice připravila a vysoutěžila dodavatele stavby Dostavba kanalizace v Hranicích, kterým se stala zkušená společnost OHL ŽS, a.s.

Jedná se o komplex několika staveb, kdy celková hodnota činí 133,6  milionů korun (bez DPH). VaK Přerov bude investorsky zajišťovat výstavbu akce „Zlepšení ekologického stavu řeky Bečvy v Hranicích“, která zahrnuje výstavbu 3 retenčních nádrží a splaškové kanalizace v ulicích Kropáčova, Tesaříkova, Havlíčkova a Pod Křivým. (Prezentace stavby - viz příloha)

První retenční nádrž bude umístěna na levém břehu Veličky na Šromotově náměstí (u schodů), zbývající dvě u Bečvy. Jedna nádrž bude pravobřežní, ta bude umístěná před ČOV a druhá, levobřežní, u jezu. Účelem retenčních nádrží, s celkovým objemem cca 3 000 m3, je zachytit při deštích vodu z jednotné kanalizace, která by jinak odtekla do řeky a po odeznění dešťů zachycenou vodu přečerpat a vyčistit na ČOV.

Nová splašková kanalizace bude mít délku 3,4 km a její součástí budou 2 čerpací stanice. Na kanalizaci bude možno nově připojit až 80 nemovitostí. Náklady na stavby VaKu budou činit 118 mil. Kč a předpokládá se poskytnutí dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši cca 70 mil. Kč. V příloze naleznete seznam několika firem, na které se mohou občané obracet, pokud budou chtít vybudovat kanalizační přípojku.

Město Hranice postaví v souběhu s novou splaškovou kanalizací dešťovou kanalizaci délky 1,8 km nákladem 15,6 mil. Kč a zcela ji uhradí ze svého rozpočtu.

Stavba bude probíhat od 29. 3. 2017 do konce června 2018 po jednotlivých etapách. S

Přílohy ke stažení

Prezentace výstavba kanalizace (1 708,75 KB)

Firmy na zemní práce (191,69 KB)