Komunikace Pod Křivým bude uzavřena

Publikováno 22.1.2018

Konečná úprava povrchu v ulici Pod Křivým je důvodem jejího krátkodobého uzavření. Po vybudování kanalizace zde budou od 16. dubna do začátku května probíhat dokončovací práce, spojené s pokládkou nového povrchu komunikace. Po tuto dobu bude upravovaná část neprůjezdná. Děkujeme za pochopení.

Kanalizace v ulici Pod Křivým  je součástí akce „Zlepšení ekologického stavu řeky Bečvy v Hranicích“ - dostavba kanalizace. Jedná se o komplex několika staveb, kdy celková hodnota činí 133,6  milionů korun (bez DPH) a investorsky je zajišťuje VaK Přerov. Akce zahrnuje výstavbu celkem 3 retenčních nádrží a splaškové kanalizace v ulicích Kropáčova, Tesaříkova, Havlíčkova a Pod Křivým. (Prezentace stavby - viz příloha).

Dvě ze tří retenčních nádrží jsou již dokončené. Jde o nádrž pod schody od zámeckého hotelu směrem k Veličce, další vlevo u jezu na Bečvě. Momentálně probíhají jejich zkoušky, poté proběhnou finální terénní úpravy. Třetí retenční nádrž vpravo od jezu by měla  dokončena v létě.  Účelem retenčních nádrží, s celkovým objemem cca 3 000 m3, je zachytit při deštích vodu z jednotné kanalizace, která by jinak odtekla do řeky a po odeznění dešťů zachycenou vodu přečerpat a vyčistit na ČOV.

Nová splašková kanalizace bude mít délku 3,4 km a její součástí budou 2 čerpací stanice. Na kanalizaci bude možno nově připojit až 80 nemovitostí. V ulici Pod Křivým jsou kanalizace a přípojky dokončeny a povrch cesty má být hotov do  30. dubna. V ulici Havlíčkova má být kanalizace hotová 31. března, přípojky 30. dubna a cesta 31.  května 2018. A v ulici Kropáčova je hotová kanalizace, do poloviny února mají být hotové přípojky a povrch ulice  má být hotov  do 30. dubna letošního roku.

Náklady na stavby VaKu budou činit 118 mil. Kč a předpokládá se poskytnutí dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši cca 70 mil. Kč. V příloze naleznete seznam několika firem, na které se mohou občané obracet, pokud budou chtít vybudovat kanalizační přípojku.

Město Hranice postaví v souběhu s novou splaškovou kanalizací dešťovou kanalizaci délky 1,8 km nákladem 15,6 mil. Kč a zcela ji uhradí ze svého rozpočtu.

Tato etapa dostavby kanalizace, kterou provádí společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. je největší akce za poslední roky v Hranicích. VaK Přerov, spolu s městem Hranice, připravila a vysoutěžila dodavatele stavby Dostavba kanalizace v Hranicích, kterým se stala zkušená společnost OHL ŽS, a.s.

Práce nezastavil ani únorový sníh

Přílohy ke stažení

Prezentace výstavba kanalizace (1 708,75 KB)

Firmy na zemní práce (191,69 KB)