Hranice nebudou vyhlašovat druhé kolo dotačního řízení

Publikováno 22.5.2020

Vzhledem ke koronavirové krizi a předpokládanému propadu příjmů se město Hranice rozhodlo letos nevyhlašovat druhé kolo dotačního řízení. Nebudou se tedy rozdělovat rezervy, které v jednotlivých oblastech grantů navrhly ponechat grantové komise v 1. kole dotačního řízení.

V oblasti kultury zůstala rezerva 37 tisíc korun, v oblasti spolupráce partnerských měst 50 tisíc korun, v oblasti sociálně-zdravotní 110 tisíc korun, v oblasti investice a opravy tělovýchovných, kulturních a sociálních zařízení 136 tisíc korun a v oblasti oprav a obnovy v oblasti památkové péče 148 tisíc korun.

Město tak zatím ušetří téměř 481 tisíc korun. Navíc někteří úspěšní žadatelé - příjemci schválených dotací z 1. kola vzhledem k nouzovému stavu již avizují zrušení některých svých projektů a tím nečerpání schválené dotace.

V rozpočtu města na rok 2020 bylo celkem vyčleněno na granty a příspěvky přes 10 milionů korun. Celkově zatím očekává město Hranice v souvislosti s koronavirovou krizí propad svých příjmů zhruba o 35 milionů korun.