Hranice se zapojí do jubilejního ročníku výzvy Do práce na kole

Publikováno 4.3.2020

Město Hranice se již pošesté zapojí do projektu s názvem „Do práce na kole“. Cílem této výzvy, kterou spolek AutoMat pořádá už po desáté je vyměnit alespoň na měsíc auto za kolo nebo chůzi, a prospět tak životnímu prostředí i vlastnímu tělu.

Odměnou za pravidelné ježdění na kole, běhání či chůzi Vám bude lepší fyzička, ušetříte peníze i životní prostředí a čas, kterého nemáme nazbyt. Stačí jen vytvořit tým o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“. Přidejte se k loňským 168 účastníkům a vyhrajte krásné ceny. I v tomto roce se v průběhu května můžete těšit na akce jako je třeba „kafe na triko“ nebo „servis kola na triko“.

V ceně účastnického poplatku obdržíte tričko s logem z kvalitní biobavlny. Výše účastnického poplatku je při registraci do 31. března 290 korun, při registraci od 1. do 15. dubna je 360 korun a last minute účastnický poplatek od 16. do 30. dubna je 420 korun. Letošní novinkou je tzv. BENEFIČNÍ STARTOVNÉ, kdy v každé vlně registrace lze koupit toto startovné, které podpoří aktivity AutoMatu.

Slavnostní vyhlášení vítězů plánuje Hranická rozvojová agentura, která akci na Hranicku zaštiťuje, opět na akci „Pokoř své Hranice“, která proběhne v červnu 2020 v parku Sady Čs. legií a na řece Bečvě.

Stejně jako vloni proběhne i společné otevírání sezóny na Cyklostezce Bečva, které se uskuteční v sobotu 25. dubna. Kromě několika prvních jarních kilometrů na kole či koloběžce, můžete získat i drobný upomínkový předmět.

Hranice již tradičně podporují cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy, a tato akce zapadá do aktuálně řešené otázky mobility, která je součástí strategického dokumentu „Chytré Hranice bez hranic“ vytvořeného v rámci projektu Koncepční rozvoj města Hranice –  Smart City.