logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Hranice si připomínají rockery 90. let

Publikováno 21.9.2021

Začátek 90. let se v Hranicích hudebně nesl ve znamení rocku. V mimořádném porevolučním kulturním vzepětí ve městě a okolí působilo více než 20 kapel, pořádala se spousta koncertů a akcí v čele s festivalem Rockové Hranice, fungovalo několik hudebních klubů a hospod s pravidelným koncertním programem. Tuto dobu připomíná výstava "Hranická rocková scéna 90. let“  a vzpomínkový hudební večer "Hranická rocková nostalgie".

Výstavu pod názvem „Hranická rocková scéna 90. let“ nabízí od 23. září do 5. prosince muzeum na Staré radnici.  Expozice připomíná zlatou dobu hranické rockové scény. Návštěvníci uvidí mimo jiné instalaci dobové rockové zkušebny, plakáty, fotky, novinové články, hudební nástroje a různé rarity zapůjčené od muzikantů a pamětníků. Soustředí se také na osobnosti, které z této líhně vyšly a slaví dnes celorepublikové úspěchy. Výstavu doprovodí velkoplošná projekce a také možnost poslechu skladeb tehdejších kapel přes sluchátka a mobilní telefony návštěvníků.

Výstava připomíná například kapely Citron, Tarantula, Funny, Wizard, November 2nd, Silen Stream od Godless Elegy, Bubble Gun, Last Dream, Noonies, Huygensův princip, O.K.No, Oranice, H-Band, UNARCLUB, Muzikant Králíček, Ration Of Cannabis, Živec Ortoplaz, Raimond, Agonie, Scapegoat, Grace, Memoria, Zezadu, Laila, Crash Garage, ale též na Hudební klub u Vlasáků, Rockové Hranice, prodejnu ARTHON, Rockový klub Andrej, hospody U Tomáše, Loděnice, Beseda, Fatima, časopis HADR, rockotéky Brutal Bengal a mnohé další.

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2021