Kraj vyhlašuje cenu za kulturu

Publikováno 23.1.2019

Ceny Olomouckého kraje v oblasti kultury za rok 2018 vyhlásila Rada Olomouckého kraje. Příjem nominací probíhá v termínu od 24. ledna do 4. února 2019 (včetně).

Olomoucký kraj tímto ocení významné osobnosti působící na poli kultury nebo výrazné počiny a aktivity, které se během roku 2018 zapsaly do povědomí veřejnosti. V dubnu 2019 udělí hejtman Olomouckého kraje ceny za mimořádné umělecké výkony v oblasti hudby, výtvarného umění, divadla, filmu, rozhlasu a televize a literatury. Vedle nich předá cenu za výjimečný počin v oblasti tradiční lidové kultury, ochrany a popularizace kulturních hodnot. Vybraná osobnost bude za celoživotní přínos v oblasti kultury zařazena do dvorany slávy.

Návrhy mohou zasílat fyzické nebo právnické osoby běžnou poštou (na adresu: Olomoucký kraj, Odbor sportu, kultury a památkové péče, kontaktní osoba: Mgr. Jaroslava Píšová, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc), e-mailem (na adresu: posta@olkraj.cz , nebo .pisova@olkraj.cz), datovou schránkou (ID: qiabfmf), nebo je mohou donést osobně na podatelnu krajského úřadu.

Pravidla ocenění za významný přínos kulturnímu rozvoji regionu – Cena Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury jsou zveřejněna na webových stránkách Olomouckého kraje, odkaz zde: https://www.olkraj.cz/kultra-olomouckeho-kraje-cl-100.html.