Mnoho zákazníků krachujících dodavatelů energií neřeší problém

Publikováno 1.12.2021

Velká část lidí, kteří odebírali elektřinu  a plyn energii od krachujících dodavatelů, stále nepřešla k jinému dodavateli,. Může jít až o čtvrtinu z nich. Přitom je důležité reagovat co nejrychleji, vzhledem k tomu, jak vysoké jsou ceny v režimu dodavatele poslední instance (DPI) a také k tomu, že dodavatel poslední instance má povinnost zásobovat zákazníka energiemi pouze po dobu 6 měsíců.

Značnou část zákazníků, kteří doposud nenavázali komunikaci s DPI, zřejmě tvoří především lidé starší, bez adekvátního rodinného zázemí, kteří se v situaci mnohdy velmi těžko orientují a možná se dokonce i bojí nějakým způsobem nyní reagovat. Problémem je také činnost takzvaných „energošmejdů“, kteří se neustále  snaží využít strachu, důvěřivosti a nedostatku informací na straně spotřebitelů.

Energetický regulační úřad proto připravil stručný  leták (v příloze), na kterém mohou senioři nalézt základní informace o tom co dělat.

Kompletní informace naleznete zde: https://www.eru.cz/cs/-/informace-pro-zakazniky-dodavatelu-kteri-ukoncili-nebo-ukoncuji-cinnost