Město opravilo panelovou cestu u Bečvy

Publikováno 11.6.2018

Rozbitou panelovou cestu v ulici Žáčkova, která začíná u tenisové haly, město nyní opravilo.  Spravený byl i navazující úsek cesty, který byl po zimě ve velmi špatném stavu.

„Je to dobrá zpráv pro cyklisty a bruslaře. Rozhodli jsme se splnit slib a propojit asfaltovým povrchem panelovou cestu od tenisové haly směr Lipník,“ řekl k tomu místostarosta Mgr. Ivo Lesák

Celkově měří opravovaný úsek 325 metrů, z toho je 255 metrů panelové cesty, zbývajících sedmdesát metrů tvoří značně poškozená navazující asfaltová cesta. V panelové cestě budou opraveny spáry a bude zde vytvořen 1,5 metru široký asfaltový pás pro cyklisty a bruslaře. Vytvoření tohoto pruhu přivítají zejména bruslaři, kteří se konečně dostanou bez problémů na cyklostezku Bečva.

Po tomto pásu nebudou moci jezdit automobily, proto bude oddělen patníky. Pro bezpečné míjení aut budou ve spravovaném úseku vybudovány dvě výhybny, vzdálené zhruba sto metrů. Práce budou probíhat v červenci a budou stát přibližně 350 tisíc korun.

Daná lokalita je velmi zatížená stavební činností. VaK Přerov po obou stranách jezu dokončuje retenční nádrže, plánuje se rozšíření jezu i protipovodňová opatření. „Oprava cesty byla naplánována po dokončení těchto hlavních staveb, ale ty neustále probíhají a ještě několik let probíhat budou. Proto město přistoupilo k tomuto dílčímu řešení, které umožní pohyb zahrádkářů, stavebních strojů a vylepší cestu i pro dlouho nevyslyšené cyklisty a bruslaře,“ dodal Lesák.