Pozor na neplatné doklady

Publikováno 10.6.2020

Chtěli bychom vyzvat občany, aby se v co nejkratší době dostavili k výměně občanských průkazů, jejichž platnost již skončila. Upozorňujeme, že s ukončením nouzového stavu a v návaznosti na ukončení platnosti stanoviska Ministerstva vnitra ze dne 19.března 2020, již neplatné doklady nejsou uznávány k prokázání totožnosti.

Připomínáme, že od 8. června lze na oddělení občansko-správních agend, konkrétně občanské průkazy, cestovní doklady, změnu trvalého pobytu a matriční záležitosti, řešit tyto agendy i bez nutnosti internetového objednávání, tedy osobní návštěvou.

Samozřejmě doporučujeme i nadále využívat především Rezervační systém městského úřadu, který vám zajistí rychlejší odbavení bez dlouhého čekání.