Tunel ve Slavíči bude pár dní přístupný

Publikováno 24.4.2019

Jedinečnou příležitost budou mít zájemci o netradiční stavby. Nepoužívaný železniční tunel ve Slavíči bude na začátku května o víkendech osvětlen a přístupný veřejnosti.  Od 1. května do 8. května budou mít zájemci možnost navštívit tunel ve Slavíči, který bude uvnitř nasvícený.

Tunel byl osvětlen kvůli tomu, že jím bude procházet trasa známého cyklistického závodu Author Šela marathonu 2019. Ten proběhne v  sobotu  4. května a v neděli 5. května.

Železniční tunel ve Slavíči je 250 metrů dlouhý a 6 metrů vysoký. Byl vystavěný v letech 1845 – 1846 pod obcí Slavíč a měl zabránit pohybům půdy, které se začaly projevovat při stavbě a současně vyřešit nesouhlas obyvatel Slavíče s dráhou, která rozdělovala obec na dvě části. Po rozšíření trati se přestal používat.