VaK provádí údržbu vodovodů

Publikováno 12.10.2020

VaK Přerov a.s. provádí údržbu vodovodů. Tento týden proběhne plánovaná údržba vodárenských zařízení v obcích a místních částech Jezernice a Slavíč. V noci z 18. na 19. října proběhne preventivní odkalování vodovodních přivaděčů pro město Hranice a okolí z vodojemu Moravská Brána po čerpací stanici v Drahotuších

V rámci kontroly se provede odzkoušení šoupátek, hydrantů, odposlech vodovodních přípojek, označení vodárenských poklopů (VP, PD), odkalení rozvodných řadů a koncových větví vodovodů. Po dobu provádění údržby vodárenských zařízení nebude přerušena dodávka pitné vody odběratelům.

V noci z 18. října od 17,00 do 19. října do 6 hodin proběhne preventivní odkalování vodovodních přivaděčů pro město Hranice a okolí z vodojemu Moravská Brána po čerpací stanici v Drahotuších pod CTP Hranice – I. a II. etapa. Tyto práce se budou provádět v nočních hodinách, aby dopad na zásobení odběratelů ve městě a okolí byl minimalizován ( nebude přerušena dodávka vody ).

V souvislosti s těmito pracemi může dojít k poklesům tlaku ve vodovodech, vodovodních přípojkách i ve vnitřních domovních rozvodech, nebo ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody ( zbarvení ) a pokud tyto v krátké době neodezní je nutno tuto závadu nahlásit na Centrální vodárenský dispečink VaK Přerov, a.s. telefon 800 167 427 nebo na e-mail: dispecink@vakpr.cz. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Současně se VaK Přerov a.s. omlouvá odběratelům za způsobené potíže v zásobování a děkuje za pochopení nutných opatření při provádění preventivního odkalovaní vodovodních přivaděčů pro město.